Audi Kılavuzu Telefona Taşıdı

Audi Kılavuzu Telefona Taşıdı
Volkswagen grubu bünyesinde bulunan Alman otomobil üreticisi Audi otomobillerinin kullanım kılavuzlarına yeni bir boyut kazandırıyor. Kısa bilgi anlamına gelen eKurzinfo akıllı telefon uygulamasını tanıtan Audi, sanal gerçekliği kullanarak telefonun kamerasının çektiği alan hakkında otomobil sahibine bilgi veriyor. İlk olarak A3 modelinde bu uygulamayı kullanmaya başlayan Audi, deri kaplı kullanım kitapçığını basılı olarak otomobil sahiplerine vermeye devam etse de, küçük harfleri saatlerce okumak istemeyenlere eKurzinfo akıllı telefon uygulaması başarılı bir alternatif oluyor. Yeni Audi A3'lerde bulunan 300 ayrı elementi anlama ve kullanımını açıklama özelliğine sahip olan eKurzinfo sistemi, aracın içinde kullanılabildiği gibi dışında da kullanılabiliyor. Örneğin akıllı telefon uygulaması motor bölümüne tutulduğunda bakım yönergeleri gösteriliyor. Müşterilerin, Audi'lerinin ne kadar geniş fonksiyonları olduğunu sanal gerçeklilik teknolojisi sayesinde keşfetmesini sağlayan Alman otomobil devi, şimdilik yalnızca A1, A3 ve S3 modelleri için yayında olan uygulama ile ilgili şu basın açıklamasını paylaştı: “Global lüks otomobil pazarının öncülerinden olan Audi AG, küresel çapta sanal gerçeklilik teknolojisi lideri Metaio şirketi ile Audi A3 eKurzinfo sanal gerçeklilik mobil uygulaması için işbirliği yaptı. Uygulama ilk aşamada iOS cihazlarda bulunan App Store'da ücretsiz olarak kullanıcılara sunuldu. 2013 GSMA Global Mobil Ödülleri'nde otomotiv endüstrisi için en iyi mobil çözüm seçilen Audi A1 eKurzinfo uygulamasının ardından Audi AG, bu uygulamanın kapsamını Audi A3 modeli ile de geliştirdi. Kullanıcı deneyimini 3 boyutlu sanal gerçeklik sayesinde en üst düzeye çıkararak, kullanıcının Audi A3'ü keşfetmesini eğlenceli ve eşsiz hale getiriyor. Audi A3'ün içinde ve dışında 300 farklı noktayı algılayan A3 eKurzinfo uygulaması, motor bölümünde kullanıldığında hava filtresinin konumu ve motor suyunun hangi seviyeye kadar doldurulması gerektiğini de 3 boyutlu bir şekilde gösteriyor.”

13.08.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-8642 08.03.2017 13:25

2009 a3 var aynalar kapalırı kıtledıgımde otomatik kapanmıyor bunun için ne yapmam gerek bilen varmı

mui 06.09.2014 22:16

stronic arızasına denk gelirsen audimi yokda mercrdes bmv iyi o zaman anlarsın araştırabilirsin inanmassanız

kadir 05.09.2014 11:47

bmw hız mercedes konfor volvo güvenlik hepsinin birleşimi+fazlalıkları olan araba AUDİ

hanifi göktaş 13.08.2013 23:22

audilerin kullanım kılavuzlarının deri kablı olduğunu ilk kez buradan okuyup öğrendim bende 3 boyutlu sanal gerçeklik ten daha fazla bir etki yarattı :)

Sinan 13.08.2013 00:49

Orta halli aile arabasını Almanlardan iyi yapan yok,Prestij istersen Mercedes,hız-sürat istersen BMW,Konfor ve yenilik istersen Audi,Güvenlik,üst düzey konfor,sağlamlık,kalite istersen Volvo. :) iyi günler (Volvo Alman arabası değil ama hepsinin toplandığı bir tarz)