ASX Güvenlik Ödülü Aldı

ASX Güvenlik Ödülü Aldı
Amerika'nın en güvenilir kurumlarından biri olan Amerikan Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS), Mitsubishi ASX'i yapılan testler ve ölçümler sonucunda en güvenilir araç seçti. IIHS tarafından en güvenilir araç seçilmek için tüm çarpışma testlerinden iyi sonuç alınması gerekiyor. Mitsubishi ASX; önden çarpma, yandan çarpma ve tavan dayanıklılık testleri ile arkadan çarpmalarda kafa yaralanma oranlarında çok iyi sonuçlar elde etti. Üstün güvenlik özellikleri ile donatılan Mitsubishi ASX, darbeye karşı emici ve güçlendirilmiş RISE gövde yapısına sahip. ASX'de güvenli fren sistemi (ABS), elektronik fren gücü (EBD), 7 hava yastığı (SRS), fren destek sistemi (BA), yokuş kalkış destek sistemi (Hill Start Assist System), ASTC (Aktif stabilite çekiş kontrol sistemi), acil durum stop sinyal sistemi (ESS) ve hız sabitleyici (cruise control) gibi güvenlik donanımları standart olarak sunuluyor. Mitsubishi ASX'in üretiminde kullanılan yüksek dayanımlı çelik aracın daha hafif ve kaza anı güvenliğinin daha fazla olmasını sağlıyor. Mükemmel gövde yapısı ve sürücü diz hava yastıkları ile Mitsubishi ASX bu başarılı sonuçları elde etti. ASX, 2010 yılında ANCAP ve 2011 yılında EURONCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız almaya hak kazanmıştı.

28.03.2012 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-9625 22.03.2016 00:50

Taş gibi marka mitsubishi... Ama bizim insanımız nedense sevmez ve plastiklere tenekelere binmekten zevk alır

Tespitçi 15.06.2012 17:49

Mitsubishi 'nin açıkladığı güvenlik donanımları ile Euro NCAP sonuçları yeterli değil diyorsanız. Aynı zamanda Amerikan Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS) nin de değerlendirme ve sonuçlarına da bakmak gerekecektir. Hemde Türkiye de satılan modellerle birebir aynı donanım paketi ile. Yani testleri full donanımlı da yapıp sonra donanımsız modelleri satan bazı üretici ve distrübitör grupların yaptığı gibi değil.