Aston Martin Lagonda Taraf

Aston Martin Lagonda Taraf
102 yıllık uzun bir otomobil üreticisi geçmişine sahip olan Aston Martin şirketi, bazen iyi bazen kötü zamanlar geçirdi.

İstanbul Autoshow 2015'de de sergilenen yeni Aston Martin Lagonda Taraf modeli ise markanın iyi günler geçirdiğini kanıtlar nitelikteki 2.8 milyon TL'lik fiyat etiketine sahip olacak

İngiliz markanın ürettiği ve 3.5 milyon TL'ye satışa sunduğu hiperspor otomobil One-77 modelinin aksine, yeni Aston Martin Lagonda Taraf ne One-77 gibi lüks, ne o kadar güçlü ne de o kadar güzel görünümlü.

Her ne kadar Aston Martin Lagonda Taraf modeli ekstra 2 kapıya ve sürücü hariç 3 kişiyi daha ağırlamaya yetecek kapasite sunsa da, sınırlı sayıda üretilecek bu modelin fiyat etiketi oldukça abartılmış gibi görünüyor.

AutoCar'a göre özel otomobillerin satıldığı H.R. Owen isimli galeri, daha önce astronomik bir meblağ ile Lagonda Taraf modelini satışa sunmuş, ancak bilinmeyen nedenlerle ilanı kısa süre sonra kaldırmıştı.

5.4 metrelik sınırlı sayıda üretilecek İngiliz sedan, kökleri 2004 yılında üretilen Aston Martin DB9'a dayanan Aston Martin VH mimarisi üzerine konumlandırılmış.

Tabiki Aston Martin, VH platformunun 4 kapılı modeli Rapide'de kullanılan versiyonunu modifiye ederek Lagonda Taraf'ta yer vermiş. Yalnızca 200 adet Lagonda Taraf üreten Aston Martin,   karbon fiberden üretilen gövdeyi orta doğu zevki ile tasarlamış.

Enteresan tasarımına rağmen Aston Martin Lagonda Taraf, 6 litrelik V12 motoru ile 550 beygir güç üreterek maksimum 322 km/s hıza ulaşıyor.

Son olarak Astın Martin'in bu yeni modeli neden Lagonda Taraf olarak adlandırılan bu model, 1970'li yıllarda satışa sunulmuş anca başarısız olmuştu.

18.08.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!