Apple Car Geliyor

Apple Car Geliyor
Apple'ın uzun zamandır otonom araçlar ve konsept bir otomobil üzerinde çalıştığı biliniyor. Teknoloji devine yakın kaynaklardan The Wall Street Journal gazetesinden Daisuke Wakabayashi, yazısında Apple'ın 2019 yılında ilk otomobilini tanıtacağını açıkladı.

Şirket içerisinde "kesinleşmiş proje" olarak konuşulan Apple Car projesi üzerinde çalışan kişi sayısıda çok kısa zaman içerisinde 3 katına yükseltilecek. Şu anda 600 çalışanı bulunan girişim, Project Titan olarak adlandırılıyor.

Birçok kaynakta Apple'ın kendi kendine giden bir otomobil üzerinde çalıştığı bilgisi yer alsa da, Wakabayashi'nin yazısında belirttiğine göre teknoloji devinin ilk otomobili tam otonom olmayacak.

2019 yılına lansman koymayı planlayan Apple, bu sürenin biraz daha uzayabileceğini de açıkladı.

Sıfırdan bir otomobil üretmenin oldukça karmaşık bir süreç olduğu göz önüne alındığında, Apple'ın 2019 yılındaki otomobil lansmanını gerçekleştirme ihtimali soru işareti oluşturuyor.

California Motorlu Araçlar Departmanı ile birlikte bir toplantıda bir araya gelen Apple yetkilileri, sürücüsüz otomobil yasalarını görüştü.

Ağustos ayında The Guardian gazetesinde yer alan bir habere göre Apple, otonom otomobillerin testlerini gerçekleştireceği bir tesis arayışı içinde.

The Wall Street Journal'ın haberine göre ise Apple, Şubat ayında ilk önce kendi elektrikli otomobilini geliştirmeyi planladı. Ardından yüksek mevkilere kalifiye eleman alını yapan Apple, Fiat Chrysler Grubu otonom otomobil araştırmacısı Paul Furgale'yi kadrosuna kattı.

Şubat ayında Business Insider dergisine eposta gönderen gizli bir Apple çalışanı, markanın Tesla'yı elektrikli otomobil sınıfının zirvesinden edecek bir proje üzerinde çalıştığını açıkladı.

23.09.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!