Alfa Romeo Yeni Bir SUV Üretecek

Alfa Romeo Yeni Bir SUV Üretecek
Fiat Grubu bünyesindeki Alfa Romeo, SUV planlarını 2015 yılının sonlarında gerçekleştireceğini açıkladı. İngiliz Telegraph gazetesinin düzenlediği motorlu taşıtlar festivaline katılan Alfa Romeo Birleşik Krallık Genel Müdürü Damien Dally: “Alfa Romeo olarak önümüzdeki 2 veya 3 yıl içerisinde rekabetçi ve tutkulu bir SUV üreteceğimizin müjdesini vermekten onur duyuyorum. Tıpkı şirketimiz gibi Fiat Grubu'nun bünyesinde bulunan Jeep markası Alfa Romeo'ya, SUV otomobillerinde kullandığı teknolojilerin bulunduğu portföye tam erişim verdi. Kısaca Alfa Romeo'nun SUV'si, Mart ayında New York Otomobil Fuarı'nda tanıtılan yeni Jeep Cherokee ile birçok ortak nokta barındıracak. Daha önce Amerika'da satışa sunulan Dodge Dart, Alfa Romeo Giulietta ve Jeep Cherokee ile aynı platformu paylaşacak Alfa Romeo'nun ilk SUV'si, teknolojik özellikleri ve motor seçeneklerini Giulietta modeli ile paylaşacakken, opsiyonel dört tekerlekten çekiş ile müşteriye sunulacak. Henüz resmi bir görüntüsü bulunmayan yeni SUV'nin, 2003 yılında üretilen Alfa Romeo Kamal Konsept modeline benzemesi bekleniyor. SUV modelinin yanı sıra Alfa Romeo yeni Spider cabrio modelini de 2015 yılında müşterileriyle buluşturacak. Yeni bir model geliştirerek içinde bulunduğu durgunluktan sıyrılmak isteyen Japon Mazda'da Alfa Romeo ile işbirliğine gidiyor. Bu işbirliği neticesinde Mazda MX-5, yeni Alfa Romeo Spider'a ilham kaynağı olacak. Bu ilhamın düzeyini soran gazetecilere “Yeni Spider 100 de yüz özgün bir Alfa Romeo olacak” cevabını veren Alfa Romeo Birleşik Krallık Genel Müdürü Damien Dally, yeni Spider'ın fiyatının da daha ulaşılabilir bir seviyeye çekileceğini bildirdi. Dally sözlerini, Alfa Romeo 4C spor otomobilinin üretileceğini ve 2014 yılında satışta olacağını doğrulayarak noktaladı.

04.05.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
ozan emrah 01.03.2014 19:55

alfa romeo sözde 2010 yılından beri suv üretecek sözde dacia suv üretti yetmezmiş gibi birde makyaj yaptırdı aracına yazık alfa romeo halen suv üretecek 4c mükemmel bi araç eyvallah ama şirketin kasasına ker edecek araçlar lazım fiatın ceosunun keyfini bekliyoruz beyfendi emir versinde suv üretsin veya d segmeninde giulia yazık gerçekten yazık alfa romeo,ya.