Alfa Romeo Giulietta Collezione

Alfa Romeo Giulietta Collezione
Alfa Romeo kompakt hatchback modeli Giulietta için özel bir seri hazırladı. Collezione adı verilen model Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak. Yeni sis farları, 17 inç özel jantları, tamamen siyah kaplanabilen tavan opsiyonu gibi görsel öğelerle dikkat çeken araç iç mekanında iki renkli deri koltuklar, kontrast dikişler ve saten-krom detaylara sahip. Deri kaplı direksiyon simidi, otomatik karar dikiz aynası, çift bölgeli klima gibi donanımları olan Giulietta Collezione'un 5 veya 6,5 inç lik Uconnect bilgi-eğlence sistemi bulunuyor. Yani Alfa Romeo Giulietta Collezione beş farklı motor seçeneğine sahip. 120 hp güç üreten 1.6 litre JTDM, 150 hp lik 2.0 litre Multijet JTDM, 175 hp 2.0 litre JTDM dizel seçenekleri mevcut. 2 farklı benzinli motor seçeneği ise 1.4 MultiAir motor üzerine 120 ve 170 hp güç yüklenmesi ile oluşturulmuş. 2015 Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak araba Nisan ayında Avrupa'da satışa sunulacak.

27.02.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
fatih 462 05.03.2015 11:53

Bilgi için teşekkürler Selim Bey. Ayrıca sizi kırıcı bir şey yazdıysam ben de sizden özür dilerim ama benim sözlerimi asıl ilettiğim kişi tolga beydir -ki kendisi araştırmadan verdiği yanlış bilginin sonunda bizi bilgisizlikle suçlamış... maalesef. saygılar Selim Bey.

Selim 04.03.2015 10:59

Fatih Bey ben tasarım öğrencisiyken bizzat bu logo üzerinde çalışmam vardır. Vermiş olduğunu Wikipedia kaynağı sizin gibi benim gibi kişiler tarafından oluşturulmaktadır. Her maddenin altında da bu içerik kaynak gerektiyor ibaresi yazılır ki bu bilginin doğrulunu tartışılır duruma getirir. Ben size direk ALFA ROMEO'nun 2008 yılında ki resmi logo açıklamasının tercümesini sunayım (Sunmuş olduğunuz bilgilerde doğruluk payı olmasına rağmen malesef çarpıtılmıştır.)

24 Haziran 1910 yılında tescil edilmiş logonun anlamı :

Sol Taraf : Kırmızı haç ve beyaz alan Milano şehirinin amblemidir.

Sağ Taraf : Sembol Milano tarihinde büyük öneme sahip Visconti ailesinin sembolüdür.

Figür ağzında insan tutan mitolojik bir yılanı(Ouroboros) temsil etmektedir. Haçlı seferleri sırasında Otone Visconti ile Suriye çöllerinde soylu bir müslüman savaşcı arasında ki mücadelenin Otone Visconti'nin galibiyeti ile sonuçlanması ve Otone Visconti'nin bu sembolü zırhında kullanması sonucu günümüze kadar gelmiştir.

İlk bakışta yılanın insanı yediği tasviri varmış gibi görünse de -ki bu günümüzde ki logosunda bu daha yoğun bir izlenim uyandırır- yılanın içinden çıkan yeni bir adam tasvir edilmektedir tamamen kutsanmış, ve yenilenmiş olarak.

Yılan ortacağda bu yana tüm derisini değiştirebilme özelliği nedeniyle yeniden doğuşu ve yenilenmeyi temsil eden bir hayvandır.

Alfanın 1910'da ki logosunda bu yeniden doğuş betimlemesi günümüzde ki logosuna oranla çok daha iyi görünmektedir.

Son olarak üzerinde ki taç ise, yöneticiliği temsil eder.

Not: @fatih 462 , Yorumumda sizi hedef alan bir ifade kullanmak istememiştim şimdi okuyunca biraz o yöne kayıyor gibi geldi. Yanlış anlaşıldıysa kusuruma bakmayın. Kimseye itamda bulunma gibi bir niyetim yoktu. Genel anlamda çok araştırılmadan internette dolanan bir bilgi olduğunu ifade etmek istemiştim.

fatih 462 03.03.2015 11:43

''Beyaz zemin üzerine kırmızı haç Milano şehrinin simgesidir ve Sforza Kalesi'nin kapısından alınmıştır. Taç giymiş, çocuk yutan engerek yılanı ise Haçlı Seferleri'nde başarısı övülen Visconti Ailesi’nin armasıdır.'' kaynak:vikipedi...

fatih 462 03.03.2015 11:42

tolga bey ve selim bey zor değil elinizin altında bilgisayar var google'a alfa romeo yazıp wikipediden baktığınızda ne olduğunu görürsünüz bilgisizlikle suçlamadan önce... doğru bilmemek ayıp değil öğrenmeden ezbere yorum yapmak ayıp. yol dediğiniz amblemin üzerinde bile bariz görünen yılandır.

Tolga 03.03.2015 00:57

Araç çok güzel bende 2012 - 147 1.4 170 bg var.. Araç mükemmel seri..Ambleme gelince herkes kafasından bişe uydurmuş =) Açıklayım ,öğrenin bilmemek değil ,öğrenmemek ayıp..Solda duran haç bildiğiniz haçdır = doğrudur..Logonun sağ tarafında yılan gibi kıvrılan virajlı yol = yoldur..(Yılan değildir.) Virajın son bölgesi (sizin ağız dediğiniz kısım yolun sonudur) Sonunda duran adamda el açmış ve kazandım manasındadır..Üstünde TACI'da mevcuttur zaten =) Lütfen abartmayalım..Bilgisizce yorum yazmayalım..Saygılar..

selim 02.03.2015 17:39

Malesef bu haç ve ağızdaki müslüman muhabbeti tamamen gerçek dışıdır. İyice araştırmadan ortaya atılmış bir hurafe.

fatih 462 02.03.2015 09:23

berkay bey giulietta yeni auristen önce çıktı bu sadece makyajlı kasa. yani stopları benzeten muhtemelen toyotadır. hakan bey alfa romeonun simgesi haçlı ordularını temsil eder. ve maalesef simgedeki yılanın ağzındaki adam müslüman osmanlıdır...saygılar.

berkay 27.02.2015 19:24

arka stoplar toyota auris'e benzemiş.

hakan 27.02.2015 16:47

Amblemindeki haç can sıkıyor 10 numara araç