Alfa'dan SUV Atağı

Alfa'dan SUV Atağı

Alfa Romeo, İtalya’daki hazırlıklarını tamamlayarak yeni SUV’sini gelecek yıl yollara çıkarmaya hazırlanıyor.

Alfa Romeo’nun bünyesinde bulunduğu Fiat Chrysler Grubu’nun patronu Sergio Marchionne, sportif markanın Giulia sedan modelinin ardından ikinci yeni modelinin 2016 yılının ilk yarısının sonlarında ya da ikinci yarısının başlarında üretime geçeceğini belirtti.

Perşembe günü analistler ile gerçekleşen 2. Çeyrek değerlendirme toplantısında bir açıklama yapan Sergi Marchionne, “Tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Alfa Romeo’nun planları hep ileriye dönük gerçekleşecek.” dedi.

Marchionne, Giulia sedan modelinden sonra Alfa Romeo’nun bir coupe mi yoksa SUV mi üreteceğini belirtmedi. Ancak bazı kaynaklardan edinilen bilgiye göre Alfa Romeo, kod adı proje 949 olan orta sınıf bir SUV üretecek. Alfa Romeo’nun SUV modeli Audi Q5 ve BMW X3 modellerine rakip olacak.

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Alfa Romeo Giulia sedan üzerine konumlandırılacak yeni Alfa Romeo SUV, Eylül ya da Ekim 2016 gibi Avrupa’da satışa sunulacak.

Fiat Chrysler’in markayı ayağa kaldırmak için ayırdığı 5 Milyar euroluk bütçenin şimdiden 2 milyar eurosunu Alfa Romeo’nun kullandığını belirten Marchionne, bu bütçe ile Giulia modelinde kullanılan arkadan itişli Giorgio platformunu geliştirdiklerini söyledi. Üretime başlama maliyetleri ve motorlar da bu bütçeden karşılandı.

2003 yılında Alfa Romeo ilk kompakt SUV konsept modelini tanıtmış ancak üretime geçmemişti.

Üretime 2015 yılının son çeyreğinde başlanacağı açıklanan Alfa Romeo Giulia, geçtiğimiz ay bazı gazetecilere tanıtılmıştı. Aracı dünya lansmanı ise önümüzdeki ay Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yapılacak.

BMW 3 Serisi’ne rakip olacak Alfa Romeo Giulia modelinin 2016 yılının Şubat ya da Mart ayında bayilerdeki yerini alması bekleniyor. Ferrari’den evrilen V-6 motor seçeneğinde aralarında bulunduğu birçok yüksek performanslı ünitenin yeni Alfa Romeo Giulia ile sunulması bekleniyor.

03.08.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!