Aegea İkea Gibi Olacak

Aegea İkea Gibi Olacak

Fiat markasının genel müdürü Olivier Francois, Türkiye’de üretilecek yeni Fiat Aegea modelinin varyantlarının “Ikea gibi olacağını” açıkladı. Buradan da anlayacağımız üzere Fiat, yeni Aegea’ya eklenecek birçok aksesuara müşterilerin karar vermesine fırsat tanıyacak.

Fiat Genel Müdürü Olivier Francois, yeni Aegea’yı Ikea’ya benzetse de, muhtemelen müşteriler otomobillerinin montajlarını kendileri yapmak zorunda kalmayacak.

Istanbul Autoshow 2015’de dünya lansmanı gerçekleştirilen yeni Fiat Aegea, “ulaşılabilir ama pratik” olması ile Ikea’ya benzeyecek. Öyle ki Fiat patronu Francois, bu stratejiyi yeni modellerin birçoğunda (örneğin 500 model serisi) uyguluyor.

Olivier Francois, yeni Fiat Aegean’ın “fonksiyonel, ancak kullanıcıların işine yaramayacak özellikler için para ödemeyeceği” bir model olacağını açıkladı. Bu sayede örneğin; sık sık uzun yol kat eden bir Fiat Aegea müşterisi hız sabitleyici için ekstra ücret ödeyerek bu özelliği satın alırken, bu özelliği kullanmayan müşteriler, yeni Aegea için birkaç yüz TL daha az ödeyecek.

Fiat Aegea’nın yerini aldığı Bravo modeli ise güzel bir otomobil olmasına rağmen hiçbir zaman otomobil dergilerinin segment kıyaslamalarında üst sıralarda yer bulacak kadar yetenekli olmadı.

Fiat Bravo, rakiplerini tasarım konusunda altüst ediyordu. Birçok insan da Fiat Bravo’nun dış ve iç tasarımını beğendiği için satın alıyordu. Fiat, şık tasarıma sahip Bravo’nun ardından, Aegea’nın özellikle de dış tasarımı ile beklentileri karşıladımı? Sedan Fiat Aegea’yı değerlendiren küresel otomobil basınında fikir ayrılıkları hakim.

Fiat Aegea modelinin hatchback ve steyşın versiyonları da merakla bekleniyor. Eğer Fiat yeni Aegea hatchback ve steyşın modelleri ile Avrupa’nın beğenisini kazanamazsa, muhtemelen araç İtalya ve Türkiye dışında başarılı olamayacak..

07.08.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
tokay ceritoğlu 07.08.2015 11:31

ikide bir model ismi değiştiren bir firma muhtemelen başarılı olamayacak,tutarlı olmalı,corsa,polo,astra,golf gibi yıllar yılı aynı ismi taşımalı,o isim üzerinde tüketiciye ulaşacak geliştirmeler yapmalı,bizim gibi bir aracı 20-25 sene el değiştirerek kullanan ülkelerde yedek parça sorunuda olabilir,satarken üretilmeyen bir modeli değerinde pazarlamak mümkün mü?