A3 Sedan Makyajlanıyor

A3 Sedan Makyajlanıyor
Audi'nin özellikle ülkemizde tercih edilen modellerinden olmayı başaran A3 Sedan modeli makyajlanmaya hazırlanıyor. İlk kez zorlu kış şartlarında gerçekleşen test sürüşleri sırasında görüntülenen makyajlı Audi A3 Sedan test prototipi, aracın 2016 yılı içerisinde satışa sunulacağı iddialarını doğruladı.

Aracın henüz kış şartlarında testlerinin başladığını düşünecek olursak, makyajlı Audi A3 Sedan'ın Ocak ayında gerçekleşecek Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılma ihtimali oldukça düşük görünüyor. Test prototipinde kozmetik olarak ciddi değişiklikler görünmese de, ufak yenilikler göze çarpıyor.

Casus fotoğrafları değerlendiren otomotiv tasarımcılarının ortak kanısı Audi'nin A3 modelini A4 modelini benzetmek isteyişi. Mevcut A3 Sedan modelindeki özgünlüğünü kaybetmiş görünen ön farlar, artık daha köşeli hatlara sahip. A3 Sedan test prototipinin ön ızgara tasarımı da markanın diğer modellerinde olduğu gibi altıgen tasarıma kavuşmuş.
 
Arka tasarımda ise herhangi bir yenilik göze çarpmıyor. Audi'nin ilk prototipte arka tasarımı değiştirmek istememiş olabilme ihtimali varken, aracın arka tarafının şimdiki haliyle de oldukça şık göründüğünü söyleyebiliriz.

Test sürüşleri sırasında görüntülenen A3 Sedan prototipinde göze çarpan detay aracın soldan tek egzoz çıkışına sahip olması. Bu da test edilen aracın 1.6 TDI motor seçeneğine sahip olduğunu işaret ediyor. Makyaj operasyonu ile birlikte motor seçeneklerinin yenilenme ihtimali bulunurken, prototipten anlaşıldığı kadarıyla Audi ya mevcut 1.6 TDI motoru geliştirecek ya da yeni bir giriş seviyesi motor seviyesi sunacak.

Audi'nin kardeş markası ve sahibi Volkswagen, yeni Tiguan dahil MQB platformunu kullanan birçok yeni kompakt modelinde 1.0 litrelik turbo motora yer veriyor. Belki de Audi, A1 modelinde kullandığı 95 beygirlik 1.0 TFSI motor seçeneğini yeni A3 Sedan modelinde de kullanmayı planlıyordur. Ancak Audi, Mercedes Benz ve BMW gibi premium otomobil üreticilerinin düşük motorlardan nefret ettiklerini göz önünde bulundurursak, bu ihtimalin oldukça zayıf olduğunu söyleyebiliriz.

Makyajlanacak yeni Audi A3 Sedan modelinin Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtılması bekleniyor.

08.12.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!