2020 Renault Talisman vs. 2020 Skoda Superb

profil
corollacı48

29.09.2020

renault talisman mı skoda suberb mi acaba
  • 2020 Renault Talisman 1.3 Icon EDC
  • FiyatSatış Dışı
  • Yakıt Türü Benzin
  • Vites Tipi 7 İleri Otomatik
  • Motor Hacmi1332 cc
  • Beygir Gücü160 HP
  • Ort. Tüketim5.8 lt
  • 0-100 Hızlanma8.9 sn

Toplam Oy Sayısı: {{survey.totalVote}}

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-2736 03.10.2020 12:48

İki aracı da kullanan biri olarak performans, kalite, dayanım anlamında Talisman'ın Superb'den az farkla daha kaliteli bir araç olduğunu düşünüyorum. Renault D segmenti arabalarına özeniyor mesela iç tarafta B sütünlarına bile yalıtım malzemesi koyuyor. Mondeo, Passat da dahil içi tarafta B sütununa baktığınızda sacı görüyorsunuz. Milyon liralık araçlarda olan dinamik şasi, teker kontrolüyle(4 tekerden yönlenmeli) sınıfında başka bir araç yok. Ancak gel gelelim Renault bana göre 3 yerde hata yapıyor.
Birincisi, Talisman ilk çıktığında da gösterge ekranı Megane'dan halliceydi. Bu zamanda baya demode kaldı ki yeni çıktığı 2016 yılında bile iyi değildi. Renault, elektronik tasarımcılarını gözden geçirmesi gerekiyor.
İkincisi, Latitude'da bıraktığı aile aracına geri dönmesi lazım. Araç daha genişleyip yola daha iyi otoruyor evet ama aracın uzunluğu kısaldı ve yükseliği azaldı. Görüş açısı Latitude'a göre daha zayıf. Şöyle Superb gibi aileye ve 40 yaş üstü insanlara da hitap edebilecek hafif sportif ama asıl kullanışlı ferah bir kasa olmalıydı bence.
Üçüncüsü, Reanult artık D segmentinde Safrane, Laguna, Latitude, Talisman gibi her makyaj olmayan ana kasa değişikliğindeki isim değiştirme politikasını bırakmalı. İnsanlar haklı olarak bir daha ismiyle üretilmeyen arabaya rağbet etmiyor bu da arabanın kaliteli de olsa cazibesini yitirmesinde sebep oluyor.
Superb'e gelecek olursak bence D segmentinin fiyat performans birincisi arabası. Rakipleriyle hemen hemen her konuda yarışır. Araç içi pratik çözümler, pratiklik anlamında hatta bir numara. Belki tek handikapı diyebileceğimiz şanzımanı, ani durk kalk yapılmadığı ve yoğun trafikte 1. 2. vites geçiş tereddütü yaşattırmazsanız bence onda da bir problem çıkmaz: Çok uzun yıllar keyifle binersiniz. Fiyatı da rakiplerine bakıldığında uygun fiyatlı. Artık araba alırken daha da ince eleyip sık dokuduğumuz bu dönemde D segmentinde en alınabilir araç olarak Superb'i görüyorum.
Talisman kesinlikle kötü bir araç değil ama Renault'nun D segmentinde yaptığı hatalar ve biraz da fiyatının yüksek olması sebebiyle Superb daha mantıklı bir tercih olduğunu düşünüyorum.

Misafir-9730 02.10.2020 10:43

52 bin lira oynuyor arada talismana değmez bence superb

Misafir-4759 02.10.2020 10:01

Talisman'ın fiyatı en az 50 bin TL daha ucuz olsaydı onu tercih ederdim,
ama bu durumda tartışmasız SuperB.

Yeni Karşılaştırma Ekle