2020 Mitsubishi Eclipse Cross vs. 2020 Skoda Kodiaq

profil
Ercan Bozbola

25.07.2022

Eclipse Cross kullanıcısıyım. Sizce Kodiaq neden tercih etmeliyim veya neden Mitsubishi tercih etmemeliyim?

Toplam Oy Sayısı: {{survey.totalVote}}

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-9826 27.07.2022 16:31

bende mitsubishi ve subaru kullanıcısıyım. japon seviyorum yani daha güvenli ve sorunsuz hissediyorum. özellikle mitsu da garanti süresi bakım aralıkları uzun ve vw grubuna göre daha ekonomik. nereden biliyorum öncesinde dizel otomatik passat aracım vardı. donanım genelde vw grubunda yeterli değil. güvenlik donanımları standart gelmiyor oysa çoğu japonda standart. dsg şanzımanın kötü ünü olsa da ben hiç olumsuz bir durum yaşamadım cvt den daha keyifli olabilir bile.

kodiaq modelini sadece ailemin daha fazla yere ihtiyacı varsa daha ferah büyük araç arıyorsam tercih edebilirim. günümüz şehirlerinde bu boyutta araçlar zor kulllanılıyor. mitsubishi ise uzun garanti süresi süreleri güvenlik donanımlarının alman araçlarına göre daha kolay sunulması ve sizin aracın fransız kanı karışmayan son safkan japon olması nedeniyle tercih ederim.

Misafir-1339 26.07.2022 13:55

Bu ikisi aynı segmentin hatta neredeyse aynı kategorinin araçları bile değil. Mitubishi B'den bir tık büyük C'den bir küçük coupe tarzı spor suv, hatta crossover bir araç, Kodiaq net D segmenti ve neredeyse kendi sınıfının en geniş D-suv aracı. Kullanılan malzemeden tutun, konforuna, performansına kadar her konuda Kodiaq uzak ara çok çok daha iyi. Ha, kullanım amacı doğrultusunda Eclipse tercih edilebilir tabi, ama karşılaştırma bence çok anlamlı değil. Tabi fiyatları nedir bilmiyorum o da ayrı konu.

Ercan Bozbola 01.08.2022 00:08

Sınıf olarak eşdeğer araçlar değiller bu konuda çok haklısınız. Açıkcası bu aracın tam muadili bir araçta yok crossover olarak bende en yakın bunu gördüm. Sizce hangi araç ile kıyaslamak daha makul olur?

Yeni Karşılaştırma Ekle