2018 Renault Megane vs. 2018 Renault Kadjar

profil
yağız35

12.12.2018 23:13

2 si farklı sıniflar ama aralarinda kararsız kaldim bence megane ama sizce ne
 • 2018 Renault Megane 1.5 DCi Icon EDC
 • FiyatSatış Dışı
 • Yakıt Türü Dizel
 • Vites Tipi 6 İleri Otomatik
 • Motor Hacmi1461 cc
 • Beygir Gücü110 HP
 • Ort. Tüketim3.8 lt
 • 0-100 Hızlanma12.3 sn

Toplam Oy Sayısı: {{survey.totalVote}}

 • 2018 Renault Kadjar 1.5 DCi Icon EDC
 • FiyatSatış Dışı
 • Yakıt Türü Dizel
 • Vites Tipi 6 İleri Otomatik
 • Motor Hacmi1461 cc
 • Beygir Gücü110 HP
 • Ort. Tüketim3.8 lt
 • 0-100 Hızlanma11.7 sn
Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-6117 17.12.2018 20:00

Suv görünümlü olanlar ile dörtçekerli gerçek suvları birbirinden ayırmakta fayda var. Ayrıca 4x4 lerin dez avantajları kadar bir çok ta avantajlı yönleri vardır. Her sürücünün yıl boyu bir çok kez karşılaşabileceği ıslak , kaygan karlı, çamurlu, kumlu, buzlu zeminlerde daha iyi bir yol tutuşu sunacaktır ; derin çukur veya yüksek tümseklerde olası tehlikeleri diğer araçlara göre rahatça savuşturacaktır. Doğa gezileri, piknik ya da kamp türü aktivitelere gidebilmek için insanı teşvik eden bir yapısı da vardır. Ülkemizde maalesef yol standartları pek iyi olmadığı için otobanda dahi gitseniz bozuk satıhla ani bir karşılaşma riski de mevcuttur. 4x4 bu riskleri azaltır, sürücüye bu yönlerden güven verir. Ayrıca yüksek olmasından dolayı trafik ve yol şartlarını daha önce görmenizi sağlar. Konfor olarak diğer araçlar ile artık arada fazla bir fark kalmadığı gibi hatta daha çok konforlu olanlaları da mevcuttur.Sadece bir asfalt aracı almaktansa çok yönlü bir 4x4 almak mantıklı olandır.

Misafir-4811 16.12.2018 12:58

Ben de sizin gibi düşünüyorum ama şu anda tüm dünyada trend SUV ve crossover yönünde. SUV satışları giderek artıyor ve insanlar giderek artan oranda SUV istiyorlar. Markalarda bu trende uyarak ayakta kalıyorlar. Örneğin peugeot 3008 ve 2008 le yeniden dirildi adeta, Nissan zaten neredeyse tamamen SUV satıyor, Hyundai Tucsonu çok satıyor, Ford Kuga'yı iyi tutturdu. Opel bile Mokka-Crossland ve Grandlan le atağa kalktı.

Misafir-4568 15.12.2018 20:35

Sayın görkem öge ile tamamen aynı fikirdeyim, eğer bir belgesel falan çekmeyecekseniz, dağ bayır gezmeyecekseniz - ki o zaman da gerçek bir 4x4 gerekir- suv hem gereksiz hem de çevreye, ekonomiye zarar. hatta ben biraz daha ileri gidip suv araçların şehirde yasaklanması gerektiğini düşünüyorum, adı üstünde "arazi aracı". Gereksiz yere, sırf zevk için yüksek emisyon değerleriyle çevreyi kirletmeye kimsenin hakkı yok.

görkem öge 15.12.2018 02:37

İnsanların zevklerine ve kişisel tercihlerine bir şey denemez ama size şöyle görmezden gelinen bir gerçekten bahsedeyim: SUV denen araçlar (Lada Niva'nın yorumlarına benzer bir açıklamayı yazmıştım) jipmiş gibi yapan ama aslında jip olmayan ve hatta ne olduğu da çok da belli olmayan araçlar. 90'larda bir kesim, sırf farklılık olsun diye şehirde jip kullanmaya başladı. Birkaç ABD üretimi jip de (özellikle Jeep Grand Cherokee... Hatırlayanlar vardır, 90'larda bu araca aşık olan ciddi bir kesim vardı) Avrupa piyasasına yayılınca şehirde jip kullanmak delice bir ilgi gördü ve normalde jip üretmeyle zerre ilgisi olmayan markalar bile (Olay, Porsche'nin jip üretmesine bile vardı... Şahsen bir Porsche hayranı olarak benim için markanın bittiği andır. 250 km hız ile viraj dönebilen bir araca jip demek otomotiv mizahıdır) jip üretmeye başladı. Ama kimse farkında değil ki normalde jipler, normal otomobillere göre dezavantajlara sahip. Fazla ağırlık, yakıt tüketimi, ağırlık merkezinin yüksekte olması sebebi ile yol tutuş kaybı, kaba görünüş, daha sert amortisör gerekliliği sebebi ile konfor kaybı vs Markalar da bu dezavantajları bertaraf etmek için hiç bir jip vasfı olmayan platformların üzerine jip kasası koyup verdi piyasaya... Ve ne yazık ki herkes de bu numarayı yedi... Ben normal şartlarda, klasik bir sedan ya da şık hatchback yerine bir SUV kullanmayı istemeyi pek anlayamıyorum. Özetle... Paşa paşa tertemiz bir hatchback Megane varken Kadjar almanın tek gerekçesi başta belirttiğimiz neden olabilir. "SUV Seviyorum" Ha, belki bazı SUV'lar bozuk yollara falan, hafif arazi şartlarına binek otomobillerden biraz daha uygun olabilir. Ama kapısı çizildiğinde karizması da çizilen bir araçla kimse dağa gitmeyeceğine göre en fazla aile büyüklerinin köyde yaşıyorsa ve köyünüzün yolu hala topraksa tercih edebilirsiniz. Ama normal şartlarda binek araç her zaman daha tercih edilesidir.

parampam 15.12.2018 14:17

185 boyun olunca sedan ve hatcback araçlara inip binerken zorlanıyorsan ve suv/crossover araçlarda bu dediğin olmuyorsa, bu bile bu tür araçları almak için yeterlidir kanımca. Dediklerine katılmasam da sonuçta bir görüştür. Herkese saygı duymalı. Herkes neyden keyif alıyorsa ona binmeli, kararsız kaldıysanız test edin kafanıza yatana binin.

Yeni Karşılaştırma Ekle