2018 Honda Civic vs. 2018 Mercedes C Serisi

profil
kurgu

25.02.2018 01:52

benim gönlüm civicten yana ama eşim mercedes istiyor. sizce de honda mercedese çok yaklaşmadı mı? bu fiyat farkına değecek bir durum var mı?

Toplam Oy Sayısı: {{survey.totalVote}}

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-8042 09.05.2018 09:01

Bende bir ara civic rs almayı düşünüyordum, ancak göçük problemi yüzünden vazgeçtim. Sonradan biraz daha bekleyip c180 aldım. Bu seçim birazda bütçenize de bağlı bir tercih. Mercedes C180 tabi ki daha kaliteli ve prestij sembolü bir araç. İkisinin sürüş hissiyatı ve size verdiği keyif farklı. Civic'te Göçük sorunu olmasaydı fiyat performansı çok iyi bir araç. Ama bir c180 değil :)

Misafir-4235 27.02.2018 13:38

bana göre iki tür araç karşılaştırması olabilir.. mesela aynı sınıf iki aracın hangi konularda birbirine üstün oldukları konusunda veya alıcısınızdır fiyatları birbirine yakındır kararsız kalmışsınızdır farklı sınıf araçları karşılaştırıp fikir istersiniz ama bu karşılaştırmada öyle bir durumda yok.. paranız varsa ikinci el değer kaybı, servis ve yedek parça maliyetleri sizi düşündürmüyosa seçenek zaten belli tartışmaya gerek bile yok... ha civic mi sınıfında tabiki iyi araba alıcısını pişman etmez ama 200 bin lirayı aşan bütçeler söz konusu olursa ozaman durum değişebilir pişmanda olabilirsiniz.. bu arada bende düşünüyorum 130 bin liraya dolu bir dizel civic almayı veya benzinli RS..

Misafir-9969 26.02.2018 12:38

elma ile armut karışmış sanki... kıyaslama yapacaksanız fiyatları birbirine yakın olmalı bence. biri diğerinin iki katı.

Misafir-450 26.02.2018 09:15

Misafir 8575 saygilar civic neden tartışmasiz en iyi mesela c sınıfı araçları ele alalim golf,jetta,octavia,megane,egea,corolla,auris,308 ,astra aklima gelen araçlar evet herbiri süper araçlar herbirinin üstün yönleri mevcut lakin garanti süresi civic te 5 yıl ya diğerleri,mesela sunroof civic te standart ya diğerleri,metalik boya farki yok diger bazi markalarda metalik boya farki var,bağimsiz süspansiyon ve mükkemmel yol tutuşu her c sinifinda yok yani kimse kizmasin lakin civicle viraja 150-160 km/s ile girin diger bazi markalarla girin civic te o viraji hissetmezken bazi markalarda arabada tutunmaya yer ararsin tabi her markanin üstün yönleri vardir kendine göre ortalamada bakarsak 10 üzerinden civic 9 puan alir diger markalarda 10 üzerinden 8-8.50 arasidir bir bütün olarak bemce civic in en büyük artısi türkiyede üretim yapilmasi tabi bu da var o yuzden bence civic tartışmasiz lider lakin mercedes premium mercedesin rakibi lexus,infiniti,acura,subaru vs vs.soru şöyle olabilirdi kendime mercedesmi yoksa hem karima hem kendime 1 adet civic mi olabilir di bence

Misafir-4423 26.02.2018 00:36

Kullanıcı adınız gibi karşılaştırmanızda kurgu olmuş. Yeni civic nasıl C kasaya yaklaşmış olabilir aralarında uçurum var iki aracın. Civic kötü bir araç değil evet fakat C180 de premium bir araba.

Misafir-8575 25.02.2018 21:33

242 bin TL'lik D segmenti premium Mercedes C serisi ile 117 bin TL''lik halk arabası C segmenti Honda Civic'i karşılaştırmak mantıksız bir soru. Evet Civic iyi bir arabadır( sınıfının tartışmasız en iyisi değildir, neden tartışılmaz olsun). Ayrıca bence de Acura çok iyidir, ama hayatında Acura'yı, Lexus'u, Infiniti'yi duymamış bir insanın dağarcığı elbette sadece mercedes-bmw-audi ile sınırlıdır.

Misafir-685 25.02.2018 16:30

Bir civic sahibi olarak açikca yaziyorum c sinifi tartişmasız en iyisi civic lakin mercedes ne yahu tabiki premium mercedes daha kaliteli bu da gercek böyle karşılaştirma olmaz ki.acura türkiye de yok( honda premium sınıf markasi) olsa acura

Misafir-3792 25.02.2018 15:50

Merhaba Sayın kurgu,
Öncelikle bir Honda kullanıcısı ve severi olarak birçok insan gibi Mercedes C serisinin üstünlüğünü kabul ederek yazıya başlamak isterim. 2 araç da segmentlerinin kendi grubu ve fiyat seviyesinde en çok satan araçlardandır.
Honda Civic ile başlamak gerekirse, böyle kaliteli bir aracın Türkiye'de üretimi yapılıp Avrupa'ya tedariğinin yapılıyor olması beni ayrı sevindirmektedir. Aracın donanım seviyesi olarak kendi segmentinde hiçbir eksiği yoktur. Kendi fiyat seviyelerinde alınabilir olarak tavsiye edeceğim ilk araçtır. Eğer Civic almayı düşünüyorsanız: Mavi rengine ek olarak orijinal aksesuar olan mavi ve kırmızı ambiyans aydınlatma tavsiye ederim. Araç gerçekten çok şık bir hale büründüğünü düşünüyorum.
Mercedes'e gelecek olursak, her ne kadar sürüş keyfinde BMW'yi daha iyi görsem de özellikle konfor konusunda Mercedes'in en iyi markalardan biri olduğunu düşünürüm. Japonlar'da İnfiniti ve Lexus kalite bakımından Mercedes ile kıyaslanabilecek arabalardır.
Benim fikrim Civic sizi fiyatına göre kesinlikle fazlasıyla memnun edecektir. Hatta kendisinden 30-40 bin lira daha pahalı olan arabalarla bile kalite, donanım, güvenlik anlamında rekabet edebilecek yeteneklere sahip olduğunu düşünürüm. Ama Mercedes C Klasse ayrı bir dünyadır. Gönlüm Şekerpınar menşeii sedan Civic der ama kalite bakımından C serisinin daha iyi olduğunu kabul etmek lazım.
Ama derseniz ki 5-6 yıllık(bir önceki kasa) C serisi mi yoksa sıfır Civic mi, ben modern tasarıma sahip Civic'i tercih ederim. Bu arada kıyaslamayı RS Civic ile yapılırsa performans olarak daha adaletli bir karşılaştırma olur. Mevcut Civic LPG, ekonomiye oynayan bir araçtır.

Yeni Karşılaştırma Ekle