2017 Volkswagen Tiguan vs. 2017 Nissan X-Trail

profil
kararsızmen

22.01.2018 12:31

TİGUAN ALLSPACE MI?
NİSSAN X-TRAİL Mİ?
SİZCE HANGİSİ DAHA İYİ

Toplam Oy Sayısı: {{survey.totalVote}}

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-9211 02.05.2018 09:20

Sayın Misafir 3942 Yolda çekici üzerinde gördüğün arabalar ile sağlamlık standartı belirlemiş olmanız ***. Özellikle premium araçlarda en küçük elektronik veya mekanik arızada araç daha fazla zarar görmesin diye yol yardım gelir aracı çekici ile en yakın servise çeker. Bilginize arz ederim.

Misafir-3942 24.01.2018 14:52

Sayın Misafir 3470; Lütfen yazımı dikkatli okuyun gerçi yazarken biraz yazım kurallarına dikkat etmemişim. Neyse ben zaten Nissanın teknoloji ürettiğini bazı konularda Nasa ile partner olduğunu yazmışım. Suv sınıfının öncüsü olması en çok satan 5. Marka olması birşeyi değiştirmez. W grubu da teknoloji üretiyor veşu an satışlarda dünya birincisi ama bu dizelgate skandalını turbo ve dsg şanzıman sorunlarını kapatmıyor. W halen ikinci elde de neredeyse pazara hükmediyor. Ben Edirnede oturuyorum. Yazın milyonlarca insan evet rakama dikkat edin milyonlarca insan özellikle gurbetçiler araçlarıyla ülkemize geliyorlar. Ben aracı arızalanıp yolda perişan olan çekici bekleyen araçlara dikkat ettim. Çekici üzerinde en çok gördüğüm araç sırasıyla W grubu ford opel. Japonlarda ise Nissandan başka görmedim. Bunlar bir yerlerden duyup ya da okuduklarım değil. Bizzat tecrübe ederek yaşadıklarım ve gözlemlerim. Saygılar selamlar..

Misafir-3470 23.01.2018 21:18

Sayın misafir 2396, belki sizin aracınızda fabrika çıkışlı bir hata olmuş olabilir. Benim çevremde X-Trail ve Qashqai kullanan insanlar var ve araçlarından çok memnunlar. En nihayetinde Nissan dünyada en çok satan 5. markadır. Amerikada güvenlik testlerinden yüksek puanlar almaktadır. Yüksek arabayı(2 çeker SUV görünümlü araç) dünya literatürüne alan öncü firmadır. Sadece ülkemizde değil Avrupa'da da SUV araçları yükselen bir grafikle daha çok satmaktadır.

Araçlara gelecek olursam, malzeme kaliteleri hemen hemen aynı. 2 araç arasında iç tasarım açısından şöyle bir fark var. Tiguan daha resmi(sade) bir tasarıma sahip olduğundan daha ağır abi görüntüsünde. Bunun dışında bir fark olmadığını düşünüyorum. Bence X-Trail tercih etmelisiniz.

Misafir-8498 23.01.2018 20:05

Sınıfları farklı,yakıtları farklı.Bu neyin karşılaştırmasıdır.Karşılaştırma fiyatsa tabiki dizel, otomatik X Trail.

Misafir-2396 23.01.2018 17:13

Arkadaşım Nissan çok teknolohi üretir bazı konularda NASA ile partnerdir. Ancak adeta japonların renosudur. Çok fazla arıza çıkartır. Bizzat kullanan ve sanayiden hiç çıkamayan biriyim. Benzin pompaaından başladık sırasıyla şarj ve marş dinamoları abs fren motor rektefiye triger zincirine kadar iflahım kesildi. Arkadaşımda tiguan var o da bobin arızasından başladı egzozdan çıktı. Dünya masraf etti. Ona hiç kimse W grubu araç aldıramaz artık. Bence bu paralara başka araçlara bak.

Misafir-3712 23.01.2018 11:14

tiguen çok şık bir araç lakin bana japonlar daha sorunsuz ve dayanıklı gelir.zaten dsg ler çok narin.x trail de çok şık ve iç dizaynı güzel bir araç bence birde honda crv var ki muhakkak incelenmeli

Misafir-3266 23.01.2018 09:00

yakın zamanda bir çok suv aracı inceledim. bence x-trail kendi sınıfı içinde en iyi ve en mantıklısı. bu karşılaştırmada tiguanın artısı, belki yaygın servis ağı ve daha çok tanınan bir araç olması dolayısıyla 2. elde kolay elden çıkarılabileceği olabilir. x-trailin artıları ise, 70 Nm tork, geri görüş kamerası, far sensörü, navigasyon, cam tavan, iç malzeme kalitesi(ilginç bir şekilde vw, tiguande kötü malzeme kullanmış bakın görün) düşük yakıt tüketimi ve 13 bin lira. tüm bunları göz önünde bulundurursak tiguan almak için pek bir neden yok.

Yeni Karşılaştırma Ekle