2017 Opel Crossland X vs. 2017 Honda HR-V

profil
wwwkarakalemresimnet

01.08.2017

fiyat donanıma göre hangisini tercih edersiniz.

Toplam Oy Sayısı: {{survey.totalVote}}

  • 2017 Honda HR-V 1.5 Executive CVT
  • FiyatSatış Dışı
  • Yakıt Türü Benzin
  • Vites Tipi Otomatik
  • Motor Hacmi1498 cc
  • Beygir Gücü130 HP
  • Ort. Tüketim5.4 lt
  • 0-100 Hızlanma11.4 sn
Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
umutturk 06.03.2018 04:26

Her şeyden önce iki araç arasında ciddi bir kalite farkı olduğunu düşünüyorum.
Bu yüzden diğer konuları tartışmaya gerek bile yok bence.

Misafir-4027 06.03.2018 02:05

sayın 4561, ne tesadüftür ki ben de söylediğiniz her şeyin aynısını honda ve japon otomobiller için düşünüyordum ve sizinkine benzer bir yorum yapmıştım(sadece markalar ters) *** buradaki neredeyse her karşılaştırmada karşılaştırılan araç vw olsun olmasın turbo motorun aracı çekmeyeceğinden, yakıt konusunda bir farkı olmadığından, uzun yıllar dayanıklı olamayacağından, japon kalitesinden(bence malzeme kalitesi açısından avrupalı araçların eline su dökemez o ayrı) vwnin pahalı oluşundan, sıkıcı tasarımından vs vs sürekli karalama kampanyaları var vw hakkında. vw'nin bunlardan bazılarını hakkettiğini düşünmekle birlikte honda yada diğer japon markaların da bence öğrenmesi gereken çok şey var. ayrıca bir aracın türkiyede üretiliyor olması o aracı almak için bir sebep yada engel olması kadar saçma bir bakış açısı da olamaz. şimdi ben bir araç sırf türkiyede üretiliyor diye kötü, kalitesiz yada güvensiz bir araca mı bineyim yani(yanlış anlaşılmasın honda kötü değil elbette ama türkiyede üretiliyor olması honda almak için bir sebep de değil yani).
gelelim buradaki karşılaştırmaya, crosslandi sadece yollarda gördüm inceleme fırsatı bulamadım ama hrv'yi büyük bir heyecenla ve hevesle incelemek için honda bayisine gittim. internetetten baktığım kadarıyla benzerlerinden uzak ara çok daha donanımlıydı. ama aracın kapısını açıp içini gördüğümde tam bir hayal kırıklığı oldu. çünkü gerçekten malzeme kalitesi yerlerde sürünüyor. hele o kapı içleri falan, kumaş kaplamalar o kadar adi görünüyor ki ellle yırtılacak gibi nerdeyse, sert plastik malzemeler vs çok kötüydü. ama daha da kötüsü tok olmayan ve hiç güven vermeyen kapı ve kapı sesi. lütfen herhangi bir avrupalı aracın kapı kalınlığıyla honda araçların kapı kalınlığını bir karşılaştırın, arada ne kadar fark var görün. ayrıca bazı arkadaşlar şaft tünelinin olmamasını övmüş, evet daha ferah oluyor ama olası çarpışmada da aracın direncini azaltan bir etken olduğunu da unutmamak gerekir.
sonuç bence crossland hrv'den "muhtemelen" daha kaliteli bir araç olabilir ama bir kaç yıl sonra "muhtemelen" piyasada olmayacaktır. bu yüzden mantık, bütün olumsuzluklara rağmen hrv der.

Misafir-4561 05.03.2018 21:05

Sayın site yönetimi burada crossland-hrv karşılaştırılması yapılıyor. Başka birisi muhabbete bambaşka konudan dahil olarak başka bir araca güzellemeler yapıyor. Başka aracın reklamını yaptığı gibi birde malum, verilerde hile yapan markayı, diğer firmaların taklit ettiğinden bahsediyor. Kusura bakmayın ancak "Taklit ettiği" lafından sonra bizlere de cevap hakkı doğacağını düşünerek yazımın yayınlanmasını rica ediyorum.

Peugeot, Mercedes'ten 30 yıl önce motor, araba yaptı diye Peugeot Mercedes'ten daha mı iyi olur? Veya Mercedes de Peugeot'dan mı daha iyi olur? Veya Mercedes, Peugeot'yu taklit mi etmiştir? Bu markaların hitap ettiği kitle farklıdır. İkisi de dünyaca ünlü araçlardır. Volkswagen de 2003 yılında, turbo motoru "Binek" araçlarda uygulayan ilk markaydı doğru. Pazarlama stratejisi olarak bu VW'nin bir başarısıdır. Ama VW binek araçlarına uygulamadan önce de Chevrolet 1964 yılında turbo yapmaya başlamıştı. Veya Renault, 5 modeli ralli araçlarına 1982 yılında turbo koymuştu. Binek araçlarda turbo makineyi ilk VW koydu diye turboyu VW'ye mal etmek kesinlikle doğru bir davranış olmaz. Bizim konuşmamız gereken, şu an kimin motoru daha geniş devir bandında yüksek torkta kalmayı beceriyorsa onun motoru daha iyidir demek olmalı tarafsız bir şekilde. Ama elbette bu bir rekabet yarın başka bir marka da onu geçebilir. Takım tutar gibi şu firma daha iyi demenin doğru olmadığını düşünüyorum. Benim gönlümden geçen yerli üretim aracın daha iyi olmasıdır. Ama eğer yabancı bir marka da iyiyse iyi olduğunu söyler hakkını teslim ederim. Ama tercih eder miyim bu başka bir konu.

Bu sitede inanılmaz, "insanları kasten yanıltan Volkswagen'i" öven insan var. Bambaşka sayfalarda bile VW arabasının konusunu açmada fırsat kolluyorlar. En çok da ülkemizde montajı yapılan ve Türk işçisinin kazandığı, kaliteli Civic hakkında mesnetsiz, sırf karalama maksatlı yapılan olumsuz yorumlar.

Araçta performanstan çok daha önce olması gereken güvenlik ekipmanlarının olması gerekir. Hangi motor olursa olsun dünyaca ünlü markaların hepsi teknolojik motora sahiptir. Filan firmanın motoru şu kadar hacimden şu kadar beygir alıyordan önce tüm araçların güvenlik seviyesine bakın. Garanti şartlarına bakın derim. Kötü araç yok ama donanımlarıyla ihtiyaçları karşılayan GÜVENLİ araç almanızı tavsiye ediyorum. Buradaki karşılaştırmada da Opel ve Honda markaların sitesine ilgili modellerin teknik özellikler kısmından güvenlik seviyelerini araştırın. Şerit takip sistemi, fren kilitlemeyi önleyen sistem, çarpışma önleyici acil fren... Işıklarda ilk kalkmak önceliğiniz değil güvenli, çevreye duyarlı ve ekonomik gitmek ilk hedefiniz olsun. Keyifli sürüşler dilerim.

Misafir-5644 05.03.2018 15:30

Sayın 4113, turbonun yakıt sarfiyatına olumlu anlamda etkisinin olmadığını belirtmişsiniz. Ben, atmosferik ve turbo destekli her iki araca da sahibim ve turbo dan her anlamda çok memnunum, siz anladığım kadarı ile gelenekçisiniz. Çok değil bundan 10 yıl önce, VW tarafından ilk küçük hacimli turbo motorlar piyasaya sürülünce, çok büyük bir kesim burun kıvırmıştı. O motor o arabayı çekmez denmişti. Şimdi ne oldu, bütün firmalar turbo benzinliye geçmeye başladı, siz hala, atmosferik iyidir diyorsunuz. Unutmayın, iyi olan taklit edilir. Her turbo motor da az yakmıyor maalesef. Firmalara göre değişiyor, bazıları oldukça başarılı, bazılarında ise gücü yola aktaramamaktan dolayı sarfiyat fazla. Yani, kaşığı herkes yapar ama, sapını ortaya getiremez diye bir laf var.Turbo motor her alanda gerek kullanılan malzeme, gerek verimlilik gerekse, performans anlamında, eski motorlara göre oldukça avantaj sağlar. ***

Misafir-6381 05.03.2018 10:16

HRV, b segmenti suvda dünyada en çok satan araçtır. Donanım zenginliği, rakiplerinden üstündür. Cvt, konfor ve dayanıklılığını ispatlamış bir şanzımandır. Malzeme kalitesi bu sınıfta en iyi araçlardan. Ayrıca tasarım görecelidir ama ben tasarımını çok beğeniyorum. Burnu estetik, arkaya doğru damla şeklinde gelerek zarif bir görüntü oluşturuyor. Arka yükleme eşiği pratik bir şekilde tabana çok yakın. Arka koltuklar ileri katlanınca düz bir zemin elde edilebiliyor. Benzinli bir suv olarak performansı ve yakıt tüketimi iyi zaten son nesil makine var. Tork size düşük gibi gelebilir ama maksimum torkunu çok geniş devir bandında verir. Bu yüzden 1.2 turbolar gibi hızlanma yeteneğine sahiptir. Fiyatı rakiplerine göre biraz daha yüksek gibi duruyor ama test edin kesinlikle fiyatını hak ediyor diyeceğinizi düşünüyorum.

Misafir-5534 04.03.2018 20:07

Hrv jip e bile benzemiyor sanki araba gibi hiç suv havası yok kesinlikle crossland çok daha iyi bir araç

Misafir-4113 04.03.2018 14:43

turbonun tüketimde bir işe yaramadığı burada da ortaya çıkmış. 3 silindirli 1.2 turbo Opel ile 4 silindirli 1.5 atmosferik Honda'nın tüketmi aynı yani ikisi de 5.4 lt tüketiyor. Hızlanmada da sadece 0.8 sn fark var. Yani 60 Nm tork farkı ile sadece 0.8 sn hızlanma farkı, aynı tüketim var. Bence de HRV.

Misafir-957 04.03.2018 11:38

hrv, crossland'den gerek malzeme kalitesi, gerek donanım zenginliği olarak daha kaliteli bir arabadır. b segmenti suv araçlarda zaten ses yalıtımının maliyetten ötürü yüksek seviyede olmaması normaldir diye düşünüyorum. ama sahibini de kesinlikle üzmez. hrv'nin üstündeki 1.5 motor daha yeni piyasaya sunulan son teknoloji makinedir. az yakar, iyi de gider. honda motorlarının kalite, performansı konusunda endişeniz olmasın. atmosferik olmasına rağmen bazı turbo 1.2 araçlardan daha iyi hızlanır. turbo honda makineleri zaten çok iyidir ayrıca atmosferikleri de fiyatına göre iyidir. zira honda mühendisleri burada hrv'nin 155 nm torkuna yakın değerleri çok yüksek devir bandında verebilmesinden dolayı hem ekonomik hem de performans olarak 1.2 turbolar gibi gidebilmesini sağlamaktadır. crossland'in tek artısı bana göre, ömrü boyunca yaklaşık 3000 bin lira daha az mtv vergisine sahip olmasıdır. bunun haricinde malzeme kalitesi, donanım, dayanıklılık konularında her açıdan hrv'nin daha iyi olduğunu düşünüyorum. ama elbette 2 aracı test edin öyle kararınızı verin derim.

Misafir-8423 03.03.2018 22:57

kısa ve öz yazıcam hrv mi sattım crossland aldım bu güne kadar opelde ilgimi çeken bir araç olmamıştı bu ilk oldu açıkçası. bunun dışında önden civic arkadan birşeye benzemeyen özellikleri seçemediğiniz ve servisi berbat olan hondadan sonra bu araç iyi geldi özel bir tasarım crossland güven verme konusunda eleştiri olmış araç bana hondadan daha fazla güven veriyor çünkü honda 100 den sonra çok ses alan bir araç ve kolay savrulma eğilimi var iki aracıda uzunca kullansanız emin olun tercihiniz opel olur. hiçmi eksi yanı yok mutlaka var ama bir o kadarda hondada eksiler var...saygılar..

Misafir-1655 20.11.2017 23:03

hrv torka bak :) 100 cc Tork 155 bu nedir arkadaş rampada nasıl çıkar ki yahu crossland x 1.2 motor yapmış 205 torku var halen neyi tartışıyoruz ki crossland x olayı bitirmiş zaten.

Misafir-6573 04.10.2017 00:27

crossland x vites geçişleri harika ,hatta hissetmek için epey bir dinlemek gerekiyor.Hız meselesine gelince tam tersi 120 den sonra hızı hissetmek bir yana dahada hızlanmak istiyorsunuz.gece sürüşü en konforlu araç crossland x diyebilirim.led matrix farlar harika.Cam tavanda mükemmel mühendislik kullanılmış bazı cam tavanlar gibi içta daralma yapmamışlar üste vermişler.daha önce ford ,vw kullanış biri olarak otomatik vitesi vw ile aynı kulvarda.Gayet iyi sessiz.seri zaten öyle olmasa 100 km hıza nasıl ulaşsın 10 saniyede ?

Misafir-5952 29.09.2017 17:34

maddi ikanım el verse idi tercihim kesinlikle hr-v olurdu.

Misafir-7891 29.09.2017 13:58

arkadaşlar ben hrv qashqaı chr coslandx gibi araçlardan birini almak istiyorum dün coslandx i test ettım 1.2 turbo aracın gazına basınca bıraz geç de olsa tepki vermesi fena değil ama vıtes geçişleri belli oluyor 140 km ye kadar hızlanması iyi sayılır diyorum çünkü bir araç daha test ettim ona göre kıtaslıyorum 140 dan sonra araç sanki gitmek istemiyor açikcası güven vermiyor iç kalıtesi bence güzel değil cam tavan sanki emanet duruyor gibi suv havası yok corsanın yerden yüksek hali chr yi de test ettim coslandx den daha iyi vites geçişleri belli olmuyo hızlznması daha iyı aynı güzergahta 160 km ye çıktım ve güven veriyor onunda arka oturma ve bağajını beğenmedim bu ikisini eledim fiyatlara gelince donanım kalite sorunsuzluk eklenince hepsi aynı hizaya geliyor bugün qashqaı ve hrv yi test edeceğim ama mantıken hrv diyorum asağı yukarı bir yıldır araştırıyorum

Misafir-4272 29.09.2017 09:28

Hala çok satan arabanın en iyisi olduğu anlayışına sahip arkadaşlar var. Hrv nin az satılma nedenlerinden birisi de kasasının ve motorunun değişecek olması. Crossland da ise bir çok donanımı paket olarak ekleyip ona göre çıkan fiyat üzerinden karar vermenizi öneririm

yukselkaraman 28.09.2017 23:10

Merhaba arkadaşlar, CrossX ile Hrv yi fiyat açısından kıyaslamanız için her ikisinin de donanımlarına bakmak lazım. Yani CrossX i oluştur işlemiyle Hrv deki donanımları üzerine ilave ettiğiniz zaman CrossX in fiyatı 115.bin gibi oluyor. Ayrıca Hrv deki tüm donanımlar da mevcut değildir.
İkinci husus yakıt açısından değerlendirirseniz Hrv daha avatajlı olur.
Birde Honda kalitesi ile Opel kalitesi bakımından değerlendirmek gerekir.
Ben CrossX i test ettim fakat Hrv kadar güven veren bir araç olmadığını gördüm.
Tabiiki bu yazdıklarım benim şahsi düşüncelerimdir. Başkalarının görüşlerinede saygı duyarım.
Selamlar

Misafir-1361 14.09.2017 14:00

sayın 8414 bu araçların ikiside uzakta üretiliyor neden uzağa gitmeyelim hrv dünyanın her yerine hatta crosslandx ın kendi evine bile pazarlanıyor peki crosslandx hrv nin üretildiği yere pazarlanıyormu hangisi satış lideri bunu araştırdınızmı bilgi olmadan insanları yanlış yönlendirmeyelim.

Misafir-8414 11.09.2017 23:47

uzağa gitmeye gerek yok agustos satışlarına bakın crossland x 145 adet satmış hrv ise sadece 38 adet satmış ayrıca hrv iki yıldır var oysa crossland x daha temmuzda çıktı demekki opel crossland x kat be kat fazla satar.

Misafir-9434 26.08.2017 20:22

fiyatına bakın ona göre kıyaslayın,parasına göre crossland x

Misafir-945 13.08.2017 21:16

Her zaman kullandığım yolda cok dik bir rampa var daha önceki üç aracım da orda her ışıkta kalktığımda patinaj yapardı crosslan x hiç patinaj yapmıyor harika

Misafir-6702 12.08.2017 19:15

Hocam bu kadar yüzelsel değil tork olayı. Maksimum torku birinci viteste verir arabalar. Sen esnekliklerine bak.(iki aracında esnekliğini bilmiyorum yanlış anlaşılmasın) Yani rampada hızın sıfır ise kalkışta bunun faydasını görürsün. Çünkü 1. Vites ile kalkıyorsun. Örneğin 80 ile girdin rampaya. O zaman o vitesteki maksimum torkun kaç, bir sonraki vitese geçeceğin zaman torkun ne olacak, hızlı giderken hızlanabilmek için gereklli gücü motorun sana sunabiliyor mu( beygir gücü) aracın ağırlığı ne? Vs... Yani bir sürü şey var.
Son sözüm maksimum tork birinci viteste olur, en düşük tork en son viteste olur. Vites dişli çapı küçülünce torkun azalır. Ama araba nasıl hızlanmaya devam eder? Bu küçük dişlileri daha çok çevirip güç üretecek olan beygir gücüdür.

Misafir-5369 12.08.2017 15:57

Croslan x motor küçük ama tortu yüksek rampada tork lazım büyük motor değil

Misafir-5198 10.08.2017 14:36

hrv nin motorunun 10 yıl geriden geldiğini söyleyen yorumcular övdüğünüz küçük motor ebat olarak daha küçük ağırlık olarak daha hafif bir araçı taşıdığinı ve daha büyük hacimli bir motorla aynı yakıtı yaktığını fark ettinizmi kım daha ileri kim geri ayrıca hrv satış lideri dünya türkiyeden ibaret değil bu araçların ikiside yabancı markalar.

Misafir-1700 09.08.2017 13:00

hrv melesef motor olarak çok geri kalmış. crossland x daha modern

Misafir-7229 08.08.2017 21:51

Crossland x i inceledim test ettim araç b suv den çok yüksek mpv gibi duruyor yani küçük meriva gibi düşünebiliriz,mokka x daha suv bir duruşa sahip,bayilerde neredeyse tüm markalarda küçük suv incelemelerimiz oldu en güzel dördünüm ve iç alanlardan birisi hrv ancak motor konusunda çağın gerisinde kaldığını düşünüyorum,ya turbo benzin yada dizel ile gelseydi daha iyi iş yapardı,genel olarak tartınca ikisinden tercihim motor farkı ile crossland olurdu.

Misafir-2254 08.08.2017 15:48

crosslan x tasarım ,donanım ve fiyat olarak önde.honda hrv sahibi olanlar muhtemelen kendi araçlarını tercih etmiş oysa crossland x bariz daha ilgi çekici ama daha bir ay olmuş çıkalı sanırım bir yıl sonra crosslan x tercih oranı hrv ye göre bence yüzde 80 olur.

Misafir-8829 08.08.2017 00:13

gördüğüm kadarıyla bu sitede en çok ilgi gören yorum gören üzerinde tartışılan araç crossland x olmuş bu demek ki opel iyi çıkarmış bu sefer.

Misafir-5087 08.08.2017 00:11

crossland x excellence modeli şuanda en iyisi araç satışı arttıkça tercih oranı çok yüksek olacaktır.Hrv de iyidi ama crossland x çıkana kadar.

Misafir-8528 05.08.2017 13:50

gittim gördüm cam tavanlı kablosuz şarz özellikli koltuk direksiyon ısıtmalı xzenon afl farlı,şerit takipli,erken uyarı frenli,tam modern donanımlı crosslan x i 99 bin tl aldım notmal fiyatı 105 bin di. şuan için gayet iyi sorunsuz ve dikkat çekici.

Misafir-6410 05.08.2017 13:40

bence Crosslan x bir ayda hrv nin iki yıllık satışını geçmiştir Crosslan x yeni nesil ve cok kullanışlı gibi görünüyor

Misafir-1434 05.08.2017 13:35

crosslan x in içine oturun bagajına bakın hrv de içine oturun o zaman hiç tereddütsüz crosslan x dersiniz hrv iki yıldır var biliyorsunuz birde gidin crossland x e bakın o zaman kesinlikle opel diceksiniz.
hrv daha önce bakmıştım ama crossland hem baktım on gün öncede aldım hem vergi avantajı olsun hem motor tork gücü olsun birde servis ağı yaygınlığı olsun ben crossland aldım çok ta iyi yapmışım hrv de iyi ama bu fiyatı asla etmez

Misafir-7991 04.08.2017 14:03

hızlanmaya bakarsanız crosland x 10.6 saniye hrv ise 11.4 bu bile motor için fikir verir sanırım.motor hacmi değil hp ve tork miktarı dikkate alınmalı yoksa 2000 motor var 100 hp yani çok zayıf yoksa hrv fena değil ama motor zayıf

Misafir-3307 04.08.2017 09:11

Misafir 7390 'nın dediği gibi bilmeden yorum yapmayalım. HR-V kendi segmentinde en donanımlısı, daha donanımlısı yok. Hatta tüm segmentlerde bile bu kadar donanımlısı nadir bulunan bir araç. HR-V 1.5 atmosferik motoruna rağmen en az yakan araçlardan ve performansıda fena değil.Bildiğimiz gibi Japon araçlar sorunsuzluğuyla bilinir. Lakin turbo motorlu alsaydı daha iyi olurdu. Crossland X'de fiyatına göre teknik ve donanımsal olarak iyi bir araç. Eğer performans ve fiyat çokta önemli değilse kesinlikle HR-V. En iyisi araçları iyi inceleyip test etmek...

Misafir-6461 04.08.2017 00:55

akıl var mantık var 1.2 motorla 1.5 motoru kıyaslayıpda 1.2 iyi diyenler motordan birşey anlamayanlar şimdi bir çok kişi bak daha hızlı kalkıyor daha yeni teknoloji 1.2 ama 1.5den daha iyi deyip kendini avutanlar var malesef hiç bir zaman 1.2 motor 1.5le boy ölçüşemez bu motorlar bizim gibi gelişmekte olan vergi diliminn çok yüksek olduğu yerlerde satılıyor uzun yolda yokuşta ölen bi motor bu tür araçlara en az 1.4 1.5 olmalı ayrıca hrv mazisi lan bir model motor konusundada opel honda ile boy ölçüşemez al hondayı kafan rahat etsin yok şanzımanın dağıldı yok motor dağıldı uğraşmazsın hrv her türlü daha iyi

Misafir-1709 03.08.2017 21:38

Hrv halen 2000 li yılların atmosferik motoru kullanmış tork cok düşük corsslanda malesef yaklaşamaz bile corsslanda X donanımı cok iyi

Misafir-7390 03.08.2017 14:43

araçların donanımlarını bilmeden yorum yapmayalım bu segmentte hrv den daha donanımlı hiç bır araç yoktur.

Misafir-9755 03.08.2017 01:23

Gayet birbirine çok yakın iki araç ama corssland x çok daha donanımlı
HRV : Uzunluk: 429 mm Genişlik:177 mm Yükseklik:1605 mm
CROSSLAND X :Uzunluk: 421 mm Genişlik:177 mm Yükseklik: 1605 mm
Yakıt aynı ,donanım Crossland ekstra xzenon far,afl far,şerit takip,erken uyarı,kablosuz şarz,kızaklı arka koltuklar,bagaj 520 litre oluyor,ı phone multimedya,standart,v.s ve HRV den 25 bin tl daha ucuz. mtv daha düşük servis ağı çok daha fazla.

yukselkaraman 03.08.2017 00:25

Merhaba arkadaşlar, crossland aracını ben test ettim fakat hrv yi henüz test edemedim.
Bunun yanında crossland in fiyatı opsiyonlar dahil olmayan bir fiyat, yani
Crossland X Excellence 98.900,00 TL Opsiyonlar Dahil Fiyat 107.050,00 TL
opsiyonlar (Panoramik Cam Tavan 3.250. TL , Park & Go Paketi 4.000. TL , Kış Paketi 900,00 TL) şeklinde oluyor.
Bu durumda hrv deki özelliklere yakın bir donanım özelliğine sahip oluyor. Tabii bu durumda aradaki fark 14.bin.tl civarı oluyor.
Bunları da değerlendirince hangisini tercih etmek daha uygun olur, düşünmek lazım.

Henüz test edememiş olmama rağmen kendisini incelediğim HRV yi tercih ederim.
Herkese selamlar

Misafir-7612 02.08.2017 19:08

Atmosferik aracın verdiği keyif bi başka oluyo. Yakıt tüketimi de aynı zaten. Aradaki fiyat farkı sizin için çok önemli değilse hrv derim

Misafir-1030 02.08.2017 17:51

25 bin liraya yakın fark var az değil

Misafir-411 02.08.2017 12:00

arkadaşlar çok farklı araçları kıyaslıyorsunuz.hem segment hem fiyat olarak birbirinden apayrı araçlar.Tabi ki Honda daha kapasiteli bir araç şimdi buraya ekleyen arkadaş 1.2 motor ile 1.5 motoru kıyaslıyor. C ve B segment araçları kıyaslıyor.

Yeni Karşılaştırma Ekle