2017'nin En İyi Arabası Hangisi?

2017'nin En İyi Arabası Hangisi?

2017 yılına en çok damga vuran konulardan biri araç fiyatlarının bu yıl içerisinde ortalama %25 artması oldu. Araç fiyatlarındaki önemli artış, satış miktarlarında azalmaya sebep olsa da aynı oranda bir düşüş gerçekleşmedi.

Türk tüketicisinin alışkanlıklarından vazgeçmediği, en çok sedan karoser yapısına sahip modelleri tercih ettiği, SUV karoser yapısına sahip model satışlarının da geçtiğimiz yıllara oranla hızla arttığı gözlemlendi.

2017 yılına damga vurmuş farklı kulvarlarda yer alan 7 modeli sizler için değerlendirdik. 2017 yılının en iyi arabası listemizdeki sıralamayı ve yorumlarını ise siz değerli takipçilerimize bırakıyoruz.


Fiat Egea

Satışa sunulduğu 2015 yılından itibaren en çok satanların zirvesinde yer alan Fiat Egea ya da Avrupa piyasasındaki ismi ile "Tipo" 2016 yılında Euro Ncap güvenlik testlerinden aldığı 3 yıldız ile çokça eleştiri konusu oldu. Dodge imzalı tasarımı ile büyük ilgi ile karşılanan Egea, motor seçenekleri ve içerdiği donanım zenginliğini ulaşılabilir fiyat etiketi ile sunması satış başarısını getiren en büyük unsur oldu.


Renault Megane

Renault markasının amiral gemisi diyebileceğimiz Megane modeli 2016 yılında satışa sunuldu. Deyimi yerindeyse baştan aşağıya yenilenen tasarımı ile göz doldurdu. Son nesil Megane modeli Türk Tüketicisini yakından tanıyan bir model olarak piyasaya sunulduğu günden itibaren her zaman ilgi odağı oldu. Gördüğü ilginin sebeplerinden birisi de ülke çapına yayılan geniş satış ve servis ağı bulunması.


Volkswagen Passat

Volkswagen Passat Türkiye Piyasasında altın çağını yaşayan modellerin başında geliyor. Özellikle 2 yıldır en çok satanlar listesinde kendine kalıcı bir yer edindi. 2016 yılının sonlarına doğru açıklanması beklenen yeni vergilendirme sistemi öncesi patlayan satışlarını 2017 yılında da tekrarlamayı başardı. D segmenti araç kullanan tüketici alışkanlığından vazgeçmeyerek tercihini Passat modelinden yana kullandı diyebiliriz.


Seat Ibiza

2017 yılının son aylarında satışa sunulan Yeni Seat Ibiza gördüğü ilgiyi geçirdiği radikal değişime borçlu. Yaşam alanı ile sıkça eleştirilen küçük sınıf HB, artık daha geniş ve daha fazla depolama alanına sahip. VW grubunun bir üyesi olan Seat bu kozunu da kullanarak bu sınıfta araç tercih etmek isteyenlerin karşısına mantıklı bir alternatif olarak çıkıyor.


Nissan Qashqai

Nissan markasının Türkiye'de olduğu kadar Avrupa'da da lokomotif modeli haline gelen Qashqai modeli yeni yüzü ile Elim ayında otomobilseverlerin karşısına çıktı. Geçirdiği makyaj operasyonu ile eleştirilere kulak verdiğini gösteren Nissan, gün geçtikçe SUV crossover sınıfında Türkiye otomobil piyasasının en çok satan modeli olma ünvanını daha fazla sağlamlaştırıyor.


Toyota CH-R

Yeni nesil modern tasarım anlayışının bir örneği olarak yoğun ilgi gören Toyota CH-R modeli, görünümünden daha çok hibrid araçların bir gecede hayatımıza nasıl girebileceğini bizlere gösterdi. Hibrid konusunda tecrübeli olan markanın crossover sınıfındaki temsilcisi olan CH-R, 2016 yılının sonlarında Türk tüketicisi ile buluşmasına rağmen kısa süre içerisinde kendi müşteri kitlesini oluşturmayı başardı.


Suzuki Vitara

Ülkemizde neredeyse unutulmaya yüz tutmuş bir marka olan Suzuki, yönetim değişikliği ile geçtiğimiz yıl yeniden yapılandı. 2016 yılında piyasaya  sunulan Vitara modeli ise marka için Türkiyede neredeyse yeniden doğuşun simgesi haline geldi. SUV modellere olan ilgiyi iyi okuyan Suzuki, pazarda isim edinmiş Vitara modelini uygun fiyat etiketi ile çok iyi yorumlayarak tekrar piyasays sürdü. Sonuş olarak Suzuki 2017 yılında neredeyse günde 10 adet Vitara satmayı başardı.

28.12.2017 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-212 12.01.2018 10:42

B segmenti araçları takip etmekteyim ve bana göre bu sınıfta 3 başarılı araç var:
Skoda Fabia, Dacia Sandero, Honda Jazz

Fabia : VW bünyesindeki "Simply Clever" sözünden yola çıkarak pratiklik anlamında sizlere araç içinde akılcı çözümler sunan Fabia, Polo'nun kalitesine çok yakın bir imkan sunmakla beraber asıl fiyatı Polo'ya göre oldukça uygun. Ayrıca bu sade ama hoş tasarımlı aracın yüksek bagaj hacmi ve yaşam alanı sunması diğer güzel özelliklerinden. Kaliteli malzeme, sınıfına göre oldukça çevik sayılabilen bir motora sahip olan Fabia'da donanım özellikleri bakımından rakiplerinin biraz gerisinde kalıyor.

Sandero : Yeni kasasıyla beraber malzeme kalitesini büyük ölçüde arttırdı ve bunu fiyatını yükseltmeden yapmayı başardı. Uygun fiyatlı 0.9 turbo benzinli otomatik vitesiyle hem şehir içi trafiğinde makul yakıt tüketimi sunuyor hem de fiyatına göre inanılmaz donanım paketleri(sensörler, geri görüş kamerası vs) vadediyor. Fiyat seviyesinde bu donanımla rakipsiz araba.

Jazz : Bana göre sınıfında en rahat kullanma yetisine sahip araç. İnanılmaz bir görüş açısı var. Honda bu aracının tavanını a sütunuyla beraber motora daha önden getirerek ferah bir araba tasarladığını görüyorum. Malzeme kalitesi yüksek olan aracın donanım seviyesi açısından sınıfının en iyi araçlarından biri. Düşük yakıt tüketime imza atan motor aile aracı olarak kullanacak insanlara tamamiyle tatminkar bir performans sunuyor. "Magic Seat" gibi arkadaki koltukları yukarı yatırarak büyük hacim elde edebilme gibi güzel özelikleri var.

Elbette otomotiv endüstrisinde inanılmaz bir rekabet var. Bütün araçlar güzel. Hangisini alırsanız alın pişman olacağınızı düşünmem. Burada önemli olan ihtiyaçlarınızı karşılayan arabayı almış olmanız. B segmentinde benim de dikkatimi en çok çeken yukarıdaki üç araba.

Misafir-5224 08.01.2018 14:36

Listede Hyundai Elantra da olmalıydı. Fiyat, performans ve konfor açısından çok güzel bir araç.

Misafir-8694 08.01.2018 12:06

Bu iş bir taraftan avantaj sağlarken öteki taraftan birtakım eksileri beraberinde getiriyor. Elbette her şey motor verisi değildir. O gücü, torku aktaran şanzuman da önemlidir. İşte fark buradan kaynaklanıyor. Şanzumanın başarısı ve türü yakıt tüketimi, hızlanma ve uzun ömürlü olmayı etkiliyor. VW grubunun, tork konvertörlü araçlara göre klasik DSG farkı. Daha ekonomik, hızlı vites geçişleri ama bununla beraber daha hassas ve bozulmaya daha meyilli. Bana göre hangisi mantıklı derseniz ben biraz performansı ve yakıt tüketiminden feragat etmek suretiyle uzun ömürlü olan şanzumanı tercih ederim. Çevremde çok olmasa da 4-5 yıllık VW grubu araçların DSG arızası verdiğini 1. ağızdan biliyorum. Ama bunların çoğu DSG'yi hor kullanmaktan kaynaklanıyor. Yani DSG hızlı ben bunla hızlı gideyim derseniz o konforlu odaklı DSG'nin canına okuyorsunuz. O şanzıman da şehir içinde 4-5 yılda elden çıkıyor. Yani demek istediğim bir taraftan avantaj sağlarken bir yarlerden de feragat etmek zorundasınız.

Ayrıca tekrar en iyi araca dönecek olursak, elbette herkesin seçimi farklı olacaktır ama benim farklı alanlarda 3 favori aracım var:
En iyi fiyat performans arabası : Megane
En iyi kullanıcı dostu, uzun ömürlü : Vitara
Fiyatıyla beraber en kaliteli araç : Passat

Misafir-1027 08.01.2018 10:53

Misafir-7041. Kesinlikle katılıyorum yorumuna :) Denemediğim araç kalmadı yüksek tork ve hp imajına aldanmayın.

Misafir-7041 07.01.2018 19:22

Torka beygire kağıt üzerinde bakmamak lâzım denemek lâzım ben a3 sedan alırken denedim ve 136 hp opelden çok çok iyi hızlanıyor denemeden bilemezsin

Misafir-3354 03.01.2018 20:50

1.6 tdi ile 1.5dci aynı seviyededir. İkisi de 250Nm tork sunar, beygir güçleri de 115 ve 110 dur, tüketimler 3.9 ve 3.8 dir, hızlanmalar 10.2 ile 12.5 dir. Ben bu değerlerde bir fark göremiyorum.Bunlar yarış arabası değil, normal aile kullanımına uygun sedanlar. Evet otomatiği yo doğru ama bu sınıfta en güçlü motor da 1.6 dci, çünkü 320 Nm tork ve 130 bg sunuyor.

Misafir-4645 03.01.2018 19:50

bu listedeen iyi araba passat fiyattan bağımsız düşünürsek,bana göre fiat-fayda değerlendirmesinde en iyisi hangisidir o önemli.örneğin araba alacak olsam corolla,focus,civic megandan sürüş konforu,yol tutuşunda v.b daha iyidir fakat güvenliği 5 yıldız olan bu arabalar içinde fiyatı 10 bin daha az olan,çok az diğerlerinden kalite farkı olan,geniş bagajıyla daha kullanışlı megan'ı satın alırdım ,fiyat - fayda değerlendirmesinde bu yılda bence en iyisi megan ve satış başarısı da bundan,ikinci güvenliği 4 yıldız olan üst paketi olması artıyla egea'yı secerim.

Misafir-2973 03.01.2018 16:09

Renault megane'ın 1.5 dci motoru sınıfındaki rakiplerine göre güçsüz kalıyor. Zaten 1.6 dci motorunun da otomatik vitesi yok. Bence bu listede Skoda Octavia da olmalıydı.

Misafir-5450 03.01.2018 11:11

En iyi araba diye bir araç yoktur. Beklentileri karşılayan araba vardır. Burada fiyatına, kalitesine, güvenliğine, hacmine, donanım zenginliğine, yakıt tüketimine, işletim giderleri, servis masrafları şeklindeki kriterlerin bazıları ön planda bazıları geri planda tutularak(veya aracın fiyatının artması koşuluyla hepsi de ön planda tutularak) bir tercih yapılır. Mesela benim için en iyi araba ihtiyaçlarımı karşılayan Dacia Duster 1.5 dCi EDC arabasıdır. Bir başkası için bu Corolla olabilir, başkası için Passat, başkası için Megane veya Qashqai olabilir.

Misafir-1951 02.01.2018 23:28

Sınıf lideri, tasarımı özgün, servisi en yaygın, 2. eli en güçlü, motoru en tutumlu ve güvenliği tam olan Megane 1 numaradır. Zaten satışlardan da belli.

Misafir-1631 02.01.2018 19:01

Bence, şu anda sınıfının en iyisi olan Skoda Octavia da olmalıydı.

Misafir-8885 02.01.2018 17:52

ilk hibrit olması ve sıra dışı tasarımıyla tabi ki toyota chr

whitejetta06 02.01.2018 13:03

Bence tartışmasız Passat sebepler basit: Yüksek ikinci el değeri,Marka imajı,Yıllardır sınıf lideri olmanın avantajı,Hem dizel,hem benzinlide düşük motor yüksek hacim,tork ve beygir sunması,Her donanımında otomativ vitesin opsiyon olarak tercih edilebilmesi.Şirket(makam)arabası imajı sunmaması. Özellikle sedan modelinin keskin dış hatlara ve hem modern hem klasik şık hatlara sahip olması. Ve son olarak arabayı park ettiğinizde dışardan bakıp iyiki passat benim arabam dediğinizdeki o tarifsiz ve eşsiz his ..

Misafir-3514 02.01.2018 08:05

hiç araca binmeyip sadece arka stop lambalarına bakıp tabiki megan diyenler hiç aracın ön yolcu koltuğuna veya arka koltuğuna oturup kafası tavana ne kadar kalmış ölçtü mü? ben geçen ay araç bakarken bindim ölçtüm biçtim. kesinlikle rahat bir araba değil kafam tavanı delecek gibi hissediyorum. bu arada boyum 1.77 ve arabada yatar gibi oturmam güvenli sürüş için gerekli pozisyonda otururum. (listede yer almayan bir araç aldım ve çok mutluyum.)

Misafir-5088 01.01.2018 23:33

crossland x tek geçerim gerçekten her ihtiyaca yönelik tasarlanmış

Misafir-741 01.01.2018 12:20

Valla bir Megan kullanıcısı olarak, Egea sektörün en vasat ve en kalitesiz arabaları. Bunda alınacak, gücenecek bir durum yok. Sırf TR. de üretiliyor diye, bağrımıza basacak değiliz.

Misafir-72 01.01.2018 09:24

hiçbiri çok daha fazla hakeden modeller var heleki megan ve egea bu kategoriye alınmamalı bile sırf fazla satt diye en iyilere sokulan tek ülke araba anlayışımızda maşllah çok güzel her yerde yılın aracı civic seçildi burda aday bile değilmi utanç verici tek civic değil hakkı yenen çok model var teneke egea ve filocuların vazgeçilmezi megan

Misafir-5769 31.12.2017 18:41

burada herkesin tercihine göre bir araba söz konusu. yukarıda bahsi geçen bütün araçlar fiyatlarına göre sınıfının tutulan ve kaliteli modelleri. sizin arabadan beklentinize göre sadece birini seçmeniz yeterli hiçbiri pişman etmez. huzurlu ve mutlu bir yeni yıl geçirmeniz dileğiyle, saygılar

Misafir-8285 31.12.2017 15:59

Birbirinden farklı fiyat ve sınıftaki araçlar alt alta sıralanmış. Burada tabi herkesin tercihi Passat olur. Kimileri Civic demiş ama C sütünu probleminden sonra nasıl Civic alınır anlamıyorum. Az parası olana İbiza, Çok parası olana Passat.

Misafir-6042 30.12.2017 20:46

bütçemin iyi olduğunu ve sıfır araba alacak olsaydım varsayımı ile , manuel vitesli de passat, otomatikte ise honda civic'i seçerdim. ikisini de tercih edenlere;" bunu niye aldın senin aklın yok muydu" gibi laflar edilmez, ikisi de herkesin alıp binmek istediği ve sürerken de pişmanlık duymayacağı araçlardandır diye düşünüyorum. he birde şu var, malzeme kalitesi zayıf, basınca gitmeyen,, yol tutuşu kötü, kullanımı zevksiz sıfır bir araba alacağıma ikinci el 5 yaş civarlarında düzgün bir araba alırım daha iyi, çünkü o dediğimi aynen yaşadım, sıfır arabayı sattım ikinci el düzgün bir araba aldım rahat ettim. illa sıfır diye de dandik araç almayın arkadaşlar.

Misafir-2769 30.12.2017 17:42

sevgili arkadaşlar,
yılın otomobili seçilirken, çeşitli kriterler baz alınarak seçiliyor.
örneğin;
- Fiyatının diğer otomobillere göre cazip olması
- Tasarımının dikkat çekiciliği
- Servis ağlarının yaygınlığı
- 2.el değerinin yüksek olması
- Yedek parçalarının bol ve kolay ulaşılabilir olması
- Tüketicilerin tarafından tercih ediliyor olması
- iç hacim ve bagaj hacminin geniş ve kullanışlı olması
- Arkasında güvenilir bir firmanın olması
- Satış sonrası hizmetlerin aksamaması
- Müşteri memnuniniyetinin gözönünde bulundurulması
- vs.vs..
bu ve bunun gibi benzer birçok kriterler, göz önüne alınarak seçiliyor YILIN OTOMOBiLi.
Ben aldım dolayısıyla benim otomobilim en iyisidir mantığıyla seçilmiyor kısacası yılın otomobili.

Bana kalırsa geçen sene YILIN OTOMOBiLi seçilen renault MEGAN fazlasıyla bu kriterlere uyuyor ve hakediyor ama geçen yıl seçildiği için bu sene (2 yıl üstüste) seçilmez diye düşünüyorum.
Saygılarımla

Misafir-9822 30.12.2017 14:47

1 - Honda Civic ( Sedan )
2 - Renault Megane ( Sedan )
3 - Nissan Qashqai ( SUV )

Not : 1 tane avrupa malı passat almak yerine, 2 farklı renkte Honda civic alabilirsiniz.

Misafir-8005 30.12.2017 13:26

bana göre TASARIM,MALZEME KALİTESİ,İŞÇİLİK,AZ TÜKETİM,ŞANZIMAN,SERVİS YAYGINLIĞI,GÜVENLİĞİ BENİM TERCHİM MEGANE..

Misafir-9968 30.12.2017 09:40

Öncelikle 2 farklı segment var bu konuda 2 farklı yorum yapacağım.
1-Sedan segmentinde bence en iyi çıkışı yapan ve kalite olarak bir önceki nesline fark atan teknoloji ve görünüşüyle de ön plana çıkan MEGANE dir.Reanult'a karşı ön yargımı yıkan ilk araç.

2-Suv olarak bence en iyisi PEUGEOY 3008 . Yılın en şık en konforlu Suv u bence.

Şu an kullandığım SUBARU XV konusuna da değinmek istiyorum.Subaru sahibi oldum 2017 de ve gerek serviste gördüğüm ilgi gerek toplumun bakışı gerek benim sürüş izlenimlerim şunu söylüyor bana: SUBARU güvenlik ve konforu kaliteli bir şekilde sunan her şeyi ticari kaygı olarak görmeyen sorunsuzluk ve insan ilişkilerine önem veren JAPON görüşünü yansıtan kaliteli ve son derecce tavsiye edilesi bir markadır.selamlar

Misafir-6491 30.12.2017 07:54

hibrit oluşu, sıra dışı tasarımı nedeniyle bence toyota chr.

Misafir-1158 30.12.2017 00:12

Fiat Egea'nin oldugu listede Honda Civic yok.

1 Honda Civic
2 Suzuki Vitara
3 Volvo V40

Misafir-813 29.12.2017 22:34

Qashqainin cam açma esnasında döşemeyi kaldırması basit ama önemli bir hata. Chr farklı bir araç ama fiyatı çok yüksek. İbiza düzeldi fiyatı da poloya yetiştiği için tercih edilmeyebilir. Egea geliştirilmiş linea. Passat herkesin hayali olabilir ama hayal olarak kalır. Megane içlerinde en ideali olmuş ama o da fiyatı nedeniyle sınıfında rakiplerine yenik düşüyor. Vitara suzuki için bir şans olmuş ama Türkiye distribütörü değişsede kafalar aynı. Özet egea hariç hepsi alınabilir.. ama ötv kaldırılırsa

Misafir-4999 29.12.2017 21:02

Elle tutulur Vitara var bence

Misafir-778 29.12.2017 20:00

SUV crossover sınıfında Nissan Qashgai Avrupa ve Ülkemizde tartışmasız en çok satan araç. D segmenti araçlarda ıse Volkswagen Passat son yıllarda tartışmasız lıder. Bu kadar insan yanılıyor olamaz.

Misafir-5699 29.12.2017 19:50

Fiyatlar bu kadar artmasa passat alırdım en güzel kasa bu araçlar içinde passatta.

Misafir-6335 29.12.2017 19:34

Bu sitede daha önce başka bir sayfada yazmıştım.C sınıfı egea nın diğer C sınfı araçlarla arasındaki fark nedir? Onlar kadar iyimi,yoksa onlar kadar olamıyormu? Eğer olamıyorsa neden C sınıfı deniyor? Sürüş kalitesi onlar kadar yüksek mi? Değilse C sınıfı söyleminde ısrar etmek ne derece doğru?

Misafir-93 29.12.2017 19:19

Mantık çerçevesinde bakılacak olursa Passat birinci sırayı alır. Nedeni Türkiyede satış sıralamasında yerli C sınıfı sedanlara kafa tutan ve bazılarını geçen sadece Almanya' da değil tüm Avrupa birliği üyesi ülkelerdeki toplam satış rakamlarında en yakın rakibinin iki katı satarak başarısını ispatlayan Vw Passat çok olgun ve kaliteli bir otomobil.

Misafir-8623 29.12.2017 17:40

Nissan Qashgai tartışmasız 1 numara passat da 2 nici olur ikiside kendi kulvarlarında en iyileri diyerleri ancak alternatif olur

Misafir-8666 29.12.2017 17:29

m-4746 ve m-2458 güzel özetlemişler renault Megan'ı.
Gerçektende özellikle arka tasarımına bende hayranım.tasarım şaheseri yaratmış adeta hollandalı tasarımcı.led stoplar bu otomobili albenisini üst seviyelere taşıyor.
Yaygın servis ağı vede yedek parçalarının kolay erişilebilir olup heryerde bulunabilir olması dolayısıyla şuan için bir otomobil alıcak olsam, hiç durmam hemen gider bir renault MEGAN alırdım.

murat ERDOĞAN 29.12.2017 14:55

bence bir hata var bu listede. türkiyenin en iyileri demiyor ki. 2017 nin en iyileri diyor. bu da tü dünya insanların tercihini işin içine katar. 1 corolla 2 golf 3 civic

Misafir-1026 29.12.2017 13:42

Araçlar için tabiki demek tartışılır. Her araç kendine göre birincidir. Araçların birinciliği, bütçe ve beklentilere göre değişir. Bana göre Vitara 1.4 S 4X4. Çünkü bütçemi ve beklentilerimi karşılıyor. Bu tercihten diğer araçların ikinci veya sonuncu olduğu anlamı çıkarılmamalıdır... Saygılar...

Misafir-4925 29.12.2017 12:43

Megane ve CH-R tasarım harikası ve yılın otomobili olmaya adaydır. Türkiye'de üretilmeleri ve ülkemizden yurt dışına ihraç edilmeleri de gurur verici ve ekonomimize katkı sağlıyorlar.

Misafir-5739 29.12.2017 11:11

Suzuki vitara'nın fiyatlarına bakmadan karar vermişsiniz bence. Gayet makul ve donanım olarak dolu araçlar. Suzuki nin hak ettiği değeri görmesi lazım.

Misafir-2948 29.12.2017 10:23

Ben tabiki demicem diğer yorumcular gibi :) , bakış açısına ve zevke göre bir numara değişebilir zaten bir model her yönden en iyi olmuyor, her modelin kendine göre üstünlükleri, silahları var diyelim. Qashqai SUV piyasasındaki hareketliliği, kalite artışını gördü ve makyaj geçirdi iyi bir zamanlamayla ve segmentindeki üstünlüğünü güçlü rakiplerine rağmen pekiştirdi diyebiliriz. Genel olarak bakınca, Qashqai, İbiza, Egea fiyat peformans araçları olarak ön plana çıkıyorlar ve ülkemiz tüketicisine hitap ediyorlar.

Misafir-4746 29.12.2017 10:08

Mükemmel tasarımları dolayısıyla benim favorlerim,
renault MEGAN ve toyota C-HR.
megan'ın özellikle gece sürüşü sırasında arkadan stoplarının görünümü kendisine hayran bıraktıracak cinsten.Geniş olmasıda yolda hem güzel görünmesine neden oluyor hemde iç mekanda ferah bir yolculuk yapılmasını sağlıyor.
Benim tercihim hb renault MEGAN olurdu.

Misafir-2710 29.12.2017 10:03

TABİ Kİ Suzuki Vitara! Her zaman lider, her zaman iyi.
Diğer marka modeller bilhassa VW PASSAT ve seat ibiza gereksiz pahalılar.

Misafir-2458 29.12.2017 09:57

Harika tasarımı,..
yaygın servis ağı,..
2.elinin güçlü olması,..
sorunsuz,güçlü,tasarruflu motorları,..
özellikle yana doğru genişliği yolda Megan'ın yola yapışıyor gibi görünmesine ve mükemmel yol tutuşuna en güzel örneklerden..
Bütün bu güzel örnekler tabiki MEGAN'ı geçen yıl olduğu gibi YILIN ARABASI kriterlerinin en üst seviyesine taşıyor.

Misafir-8808 29.12.2017 09:51

en iyisi egea bu paraya bu donanımı bul getır bakalım passat egeanın ıkı katı fıyata sahıp bı zahmet olsun o kadar

Misafir-9365 29.12.2017 09:47

Tabiki Egea. 1.3 dizel 192 bg motor, sürekli 4 çeker, 3,6 lt/100 km tüketim ile rakipsiz

Misafir-2692 29.12.2017 09:27

2018 yılın otomobili adayım XC40 ve İbiza. XC40'ın fiyatı yüksek olduğu için İbiza 2018 yılın otomobili seçilecektir. İbiza diyorum.

Misafir-6511 29.12.2017 08:02

megane tabiiki Yakıt tüketimi, serilik, tasarım, iç mekan genişliği Her zaman lider

Misafir-4930 29.12.2017 04:59

2017 de ve tum zaman diliminde efsane MEGANE... tartismaya acilacak bir konu degil

Misafir-5255 29.12.2017 01:15

Suzuki vitara her zamanki bildiğimiz çizgilerini korumuş ve herzamanki gibi çok sade ve yumuşak bir iç mekan-orta konsol tasarımına sahip.1.4 Litre turbo motorlarla bir yenilik yapmış ancak vitara herzamanki problemsiz,aileye hitap eden tatlı ve sade bir ara.Yılın aracı seçilmesi zor gözüküyor.
Renault megane klasik bir c sedan çok iddialı bir görünüme sahip ancak artık c segmenti sedan araçların hepsinin albenisi fazla.Yılın aracı dyebileceğimiz bir artısı yok
Nissan qashqai bir facelift geçirmiş ancak eski qashqai de ki yalıtım problemi , partikül filtre problemi , akü problemi , basit ancak kullanışsız cvt şanzıman ile artık 2018 in ihtiyaçlarına cevap veremiyor.Zaten rakiplere kıyasla artık kasası küçük kaldı,Süspansiyonları da belki gözden geçirmeli.Rakiplerinden uygun satış fiyatı ve çk satması hariç bir artısı kalmadı.
wv passat her zamanki iyi yol tutan , işçiliği iyi ve çok fazla ürün çeşitliliğine sahip d segmenti bir araç.Ancak 2 yıldır zaten iyi satıyor ve tutuluyor.Bu yıla damga vuran herhangi bir yenilik olmadı passat cephesinde.
Seat ibiza ise öncesi neslinin devamı niteliğinde.Sadece biraz daha büyümüş.Ufak kasalı ekonomik agresif görünümlü bir vag grubu hatch'i.Fabia , polo , fabia dan ayrılan bir yönü yok.Bu sene çin getirdiği yeni birşey yok.
Egea yerli üretim bir araç ve olumsuz yönde eleştirmek istemiyorum lakin yılın otomobili olacak bir artısı yok.
Son olarak toyota chr ye geldiğimizde chr toyota nın yeni ön ızgara tasarımını barındırsa da yıllardır toyota nın geleneksel ve bence çok sade ve başarısız tasarım dilinin dışına çıkmış bir araç.Oldukça albenili görünüyor.Ayrıca uzak doğulularda pek yaygın olmayan turbolu manuel versiyona sahip.Sürüş zevkinin tıpkı opel mokka , nissan juke gibi çok üst seviyede olduğunu tahmin ediyorum.Aracın gerek dış gerekse iç tasarımında kendine özgü bir dili var.Kullanıcıları da yüksek süratlerde de aracın iyi yol tutuğundan bahsediyor ve şimdiden bir fan kitlesi yakalamış durumda chr.Hem günümüz otomotiv sektörünün gereklerini rahatlıkla karşıladığı hem de nispeten uygun fiyatları ve en önemlisi toyota nın geleneksel üretim dilinin dışında bir araç olup kendine bir fan kitlesi yarattığı için bu yılın aracının toyota chr seçilmesi gerektiğini düşünüyorum

Misafir-2267 28.12.2017 23:36

1 passat 2 diğerleri

Misafir-4842 28.12.2017 22:33

TABİ Kİ VW PASSAT! Her zaman lider, her zaman iyi.
Diğer marka modeller bilhassa Suzuki Vitara ve seat ibiza gereksiz pahalılar.

Misafir-2855 28.12.2017 21:28

Tabiki Megane. Yakıt tüketimi, serilik, tasarım, iç mekan genişliği, sessizlik konularında sınıfının başını çekiyor.

Misafir-4844 28.12.2017 20:54

tabiki ibiza. fiyat performans olarak seat skoda bu ülkede alınabilecek en iyi arabalara sahipler

Misafir-2160 28.12.2017 20:39

tek kelime ile passat benim tercihim..

Misafir-3195 28.12.2017 20:19

1 passat 2 ibiza 3 qashqai 4 toyota 5 chr