2017 Mazda CX-3 vs. 2017 Volkswagen Golf

profil
tentenus

17.11.2017 07:24

İnternette yorumları okuyunca "hayaller" ve "Türkiye gerçekleri" diyebileceğimiz bir karşılaştırma gibi geldi bana!
Şöyleki mazda - vw karşılaştırmalarında genelde mazdanın sorunsuzluğu, güvenirliği; vw'nin ise fiyatlandırma, garanti ve dsg problemleri ön plana çıkarılıyor. Ama ülkemizde caddeler gırla vw dolu. Mazdanın pek çok özelliği artılanırken, ikinci elindeki zayıflığı dikkate alınarak son kullanıcılar sanırım kararlarını vw'den yana kullanıyor.
Bu karşılaştırmada şıklığı, 4x4 oluşu, donanım zenginliği gibi özellikleriyle ön plana çıkan cx3 ile ülkemizdeki algısından dolayı fiyatları mercedes a180 ile yarışma cürreti gösteren golfü tokuşturmak istedim.. Bu iki araç farklı segmentlerde olsalar da karar vermede farklı fikirler yararlı olabilir..
(Araç tek kişi tarafından haftaiçi işe gidiş-gelişte ve yaz tatillerinde kullanılacaktır :) )
  • 2017 Mazda CX-3 1.5 Sky-D Power AT
  • FiyatSatış Dışı
  • Yakıt Türü Dizel
  • Vites Tipi 6 İleri Otomatik
  • Motor Hacmi1499 cc
  • Beygir Gücü105 HP
  • Ort. Tüketim5.2 lt
  • 0-100 Hızlanma11.9 sn

Toplam Oy Sayısı: {{survey.totalVote}}

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-7528 19.11.2017 20:33

Söz konusu otomatikse TAM otomatik candır gerisi heyecandır.

Misafir-9021 17.11.2017 22:01

öncelikle bence iki araç da söylediğiniz kullanım şekli için (sadece işe gidiş geliş, hafta sonu vs.) bence çok pahalı ve gereksiz. bunun yerine benzinli bir araç hem daha konforlu hem de daha ekonomik olur. mesela aynı golf'ün benzinlisi 20 bin lira daha ucuz ki bu kullanımla bu parayı ancak 10 yılda falan amorti edebilirsiniz. gelelim araçlara, bir kere incelediniz mi bilmiyorum ama cx-3 çok dar ve içine oturduğunuzda çok basık, bir b segmenti araç gibi. ama golften daha havalı ve albenili duruyor, golf daha ağıbaşlı ve olgun işi. genç biri için çok sıkıcı olabilir. donanım olarak ise golf'ün diz hava yastığı, elektronik park freni, start/stop sistemi, xenon far, ön kol dayama gibi önemli artıları var ki bunların bazılarını cx-3'e ekleyince bir üst donanım olan power sense oluyor, o da golfle aynı paraya geliyor (140 bin civarı) malzeme kalitesi olarak golf biraz daha iyi bence. 2. elde de golf çok daha iyi. güvenlik açısından golfün her seferinde kolaylıkla 5 yıldızla çıktığı ncap'ten, cx-3'ün 4 yıldızda kalması bence önemli bir soru işareti. yani özetle cx-3 tercihi için tek neden dış görünüm olabilir ki o da genç biri için öncelikli konulardan biri olur sanırım. yani golf daha iyi araba bence. ha bu arada bu paralar her ikisi için çok, o ayrı konu.

Yeni Karşılaştırma Ekle