2017 Honda Civic vs. 2017 Nissan Qashqai

profil
beni ahmer

09.12.2017 20:49

Quasqai dizeli fiyat olarak çok farklı olduğu için manuel olanı seçtim. Yakıt tüketiminden tutun, performansı vs. değişik açılardan yorumlarınızı bekliyorum. Sizce hangisi...

Toplam Oy Sayısı: {{survey.totalVote}}

  • 2017 Nissan Qashqai 1.5 DCi Visia
  • FiyatSatış Dışı
  • Yakıt Türü Dizel
  • Vites Tipi 6 İleri Düz
  • Motor Hacmi1461 cc
  • Beygir Gücü110 HP
  • Ort. Tüketim3.8 lt
  • 0-100 Hızlanma11.9 sn
Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
beni ahmer 21.12.2017 21:29

Arkadaşlar karşılaştırmayı ben koymuştum, tercihimi Qashqai Visia makyajı kasadan yana kullandım ve gayet memnunum. Uzun yolda ben 110'a kadar çıktım gayet rahat ve yalıtım açısından başarılı buldum hatta eşim 140 yapmış dediğine göre(ben arka koltuktayken) hiç anlamadım açıkcası o hızlara çıktığını. Tüketim ortalaması 5.2 şehir içi ve dışı dengeli. Rodaj döneminden sonra sırf şehiriçi bile 6 litrenin altını tutturabilirim gibi geliyor ortalama hızım çok düşmezse. Yükseltilmiş hatchback tadında şehiriçi kullanımı kolay bir araç. İçine oturup kalkması kolay, çocuğu koltuğuna oturtması çok rahat. Yol tutuşu da şaşılacak kadar başarılı, açıkcası bir önceki aracım Astra'da girdiğim bazı sert virajlara bu araçla da girdim eski arabamı çok aratmadı. Bununla beraber, Civic'te çok klas bir araç ama maalesef güvenilirliği son zamanlarda tartışılan bir model haline geldiği artık bir gerçektir.

Misafir-2898 13.12.2017 06:06

Sayın misafir 3102 pulsar yurtdışında bildiğim kadarı ile tiida ismiyle satılıyor hatta yeni de değil.Orda da fiyatları diğer araçlara göre çok uygun.Mecburiyet değil aslında.Qashqai nin satış açısından sınıf lideri olmasının sebebi en bilindik model olmasıdır.Tıpkı golf ünkü gibi.Peki neden en bilindik model?Çok basit çünkü kendi segmentinin kurucusu.dolayısıyla en bilineni.suva neden jip denilir çünkü be segmentinde yaratıcısı odur en iyi o bilinir.suv crossover gibi araçlar otomobille aynı seviye yol tutmaz evet bunun tatışması olmaz ama neticede bir sebeple karşılaştırılması yapılmış bu aracın.Bİzde yazarız.

Misafir-3102 12.12.2017 21:56

Sn.7294, pulsar piyasaya yeni girdiği için mecburen fiyatı uygun tutuluyor (piyasası oluşssun diye). Ancak QQ açısından sizinle aynı görüşte değilim. Dediğiniz gibi olsa bu araç hem bizde, hem de avrupa'da nasıl sınıf lideri olabilir. Bilinçli Avrupalı tüketici iyi olmayan aracı sınıf lideri yapar mı? Zaten suv, crossover, pick up gibi alanlarda Nissan'ın dünya çapında haklı bir şöhreti yok mu?Sizce Navara, X-Trail, Pathfinder'ı yapan Nissan'ın Qashqai'yi kötü yapması mantıklı mı? Hiçbir crossover-suv zaten bir sedan-hatcback gibi yol tutamaz ki. Sedan ve hb de, suvun başarılı olduğu alanlarda başarılı olamaz. Bu tercih meselesidir. Kimi insan yüksek araç sever, kimisi de hb veya sedan. Passat, Tiguandan daha iyidir denilebilir mi mesela? Civic, Qashqai den iyidir demek de buna benziyor. Ayrıca Qashqai de İngiltere üretimidir. Ben bir japonseverim (honda'yı da çok severim; ben sadece Nissan'ı bu denli hor görmenize üzüldüm) ve japonlar arasında da çok büyük bir fark olduğuna inanmıyorum, ancak uzmanlık alanları farklı olabilir (suv-binek...)

Misafir-2371 12.12.2017 18:30

Misafir-7294
Eğer yorumu okursanız ''Çok çok iyidir'' diye bir cümle yok.Ayrıca çok üstün olan alternatifin ingilterede üretilen hb versiyonuna yönelik olarak söyleniyor.
Çok üstün olduğu disiplinler ise (hb versiyondan bahsediyorum) yol tutuş , elbette malzeme kalitesi özellikle qashqai deki 120 den sonra içeride fırtınalar kopma durumu civic hb de yok.Civic hb yola yapışıyor qashqai ise crossover olmanın hemde daha basit bir platform üzerine üreti,lmesinin neticesinde yüksek süratte salınjım yapıyor.Malzeme kalitesi açısından da honda ne yazıkki bariz üstün taraf.Hb civic te yer alan birçok donanım visia yı bırak qashqai nin en üst paketinde dahi yok.Ani direksiyon hareketlerinde direksiyon geri bildirimsiz.Fiyat konusu ise crossover olduğu için bi.raz pahalı olabilir hb versiyonu pulsar çünkü.ordan düşünebilirsin

Misafir-7294 12.12.2017 12:15

Nasıl çok üstün oluyor anlamadım ben? Civic C sınıfı sedan normal bir halk arabasıdır (focus, astra, megane jetta gibi normal bir arabadır). Qashqai de normal C sınıfı bir SUV/Crossoverdır. Her ikisi de çok satar ve iyidir. Çok çok iyidir lafı abartılı olmuş. Zaten fiyatları nasıl aynı olacak çok çok iyi olsa. Ben Qashqai tercih ederim (ama Tekna versiyonunu).

Misafir-1204 11.12.2017 23:04

Honda civic hatchback versiyonunu satın alıp şayet uyumluysa lpg taktıracağım deseydiniz civic hb derdim zira qashaai nin makyajlı veya makyajsız her iki kasasına göre de çok üstün bir araç.Bu kıyasta ise civic derdim yine.Ancak altrrnatifleri değerlendirmek isterseniz kia sportage 1.6 a/t ye lpg taktırıp hem konfor hem konfor hem prestijli bir seçim de yapabilirsiniz.İyigünler

Misafir-2221 11.12.2017 19:05

honda civic tavan çökmesi sorunu var diyorlar. doğru değilse honda alırdım. ama kaskai ist 1.2 otomatik 100bin tl dediler. 95bine alınabilirse alınabilir.

ridakalim 11.12.2017 15:10

aynı segment değil ama tartışmasız honda civic:-)

Yeni Karşılaştırma Ekle